Trzaskowski: eksperci badają tunel, w którym doszło do awarii

Polska
Trzaskowski: eksperci badają tunel, w którym doszło do awarii
PAP/Leszek Szymański
W sobotę doszło do awarii rurociągu przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka

Pracownicy MPWiK i eksperci zewnętrzni badają tunelu pod Wisłą, gdzie doszło do awarii rurociągu przesyłającego nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" – poinformował w poniedziałek na twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Pracownicy MPWiK i eksperci zewnętrzni (Politechnika Krakowska i Politechnika Warszawska) rozpoczęli już badanie tunelu pod Wisłą, gdzie doszło do awarii. Na godz. 15 zwołałem kolejne posiedzenie sztabu, na którym podejmiemy dalsze decyzje – ogłoszę je tuż po posiedzeniu sztabu" – napisał Trzaskowski.

"Zalaniu uległo 1000 m tunelu"

"Zgodnie z informacją udzieloną przez przedstawiciela MPWiK Warszawa, awaria układu przesyłowego ścieków odprowadzanych z lewobrzeżnej Warszawy pod dnem Wisły na oczyszczalnię »Czajka« nastąpiła w dniu 29.08.2020 r. o godz. 10:23. Zalaniu uległo 1000 m tunelu przesyłającego ścieki" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej WIOŚ.

 

ZOBACZ: Awaria kolektora "Czajki". Wiceminister grozi wyciągnięciem konsekwencji

 

Tunel z kolektorami ma ponad 1300 metrów długości, z czego ok. 300 m znajduje się na głębokości ok. 10 m pod dnem Wisły. Jego średnica przekracza 4 m. WIOŚ w Warszawie poinformował również, że prowadzi stały monitoring wód Wisły na odcinku od miejsca dokonania zrzutu do granic województwa mazowieckiego.

 

ms/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie