Frasyniuk: panie i panowie z PiS, dlaczego plujecie na historię?

Polska
Frasyniuk: panie i panowie z PiS, dlaczego plujecie na historię?
Polsat News
Frasyniuk przemawiał przed historyczną bramą stoczni

Władysław Frasyniuk powiedział, że 40 lat temu odniesiono gigantyczny sukces. - Gdyby nie to, że w 40. rocznicę trzeba zapytać - dlaczego wy, panie i panowie politycy z PiS, plujecie na tę historię, dlaczego dewastujecie konstytucję i dewastujecie państwo prawa, dlaczego dialog i rozmowę zamieniliście w hasło "brat bratu wrogiem?" - pytał przed historyczną bramą stoczni opozycjonista z okresu PRL.

Podczas uroczystości z okazji 40. rocznicy Porozumień Sierpniowych Frasyniuk zwrócił się do polityków PiS.

 

Jak mówił, "rozliczy was z tego młodsze pokolenie".

 

- Ja nie uważam, że starsi mają prawo odejść, przeciwnie powiedziałbym Lechu, im baran starszy, tym róg twardszy. My wszyscy obywatele młodzi i starzy powinniśmy stanąć w obronie demokracji, w obronie wartości, w obronie równości obywateli. My wszyscy powinniśmy przekonywać polityków, że doświadczenie Solidarności, to umiejętność słuchania, to umiejętność prowadzenia rozmowy, walczyliśmy o to, żeby każdy z nas miał prawo do swoich własnych poglądów i to się stało. I to jest nasz sukces - mówił Frasyniuk, odnosząc się do wcześniejszego wystąpienia Lecha Wałęsy.

 

ZOBACZ: Wałęsa: trzeba było przekonać pokonanych do przyjaźni

 

 

Według niego, problem polega na tym, że "ten pan nienawistny, który nie lubi ludzi - Jarosław Kaczyński ma nawyk rozmowy tylko ze sobą, ma nawyk wspierania tylko swoich i to trzeba zmienić".

 

- I apeluję do wszystkich obywateli, wyborców PiS (...) pamiętajcie o tych uniwersalnych zasadach, nie bądźcie obojętni, nie bójcie się, niech wam ta tęczowa flaga nie przeszkadza - dodał Frasyniuk.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie