Niedziela, 30 sierpnia. Czy sklepy będą otwarte?

Polska
Niedziela, 30 sierpnia. Czy sklepy będą otwarte?
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
W ostatnią niedzielę sierpnia sklepy będą otwarte

W niedzielę, 30 sierpnia sklepy będą otwarte. W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego: maseczki i dostęp do rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekcyjnych.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywać jedynie w ostatnią niedzielę sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

 

Nawet 100 tys. zł kary

 

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

 

ZOBACZ: Klient i sprzedawca bez maseczki w sklepie. Co zrobił wiceminister?

 

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Epidemia a zakupy

 

W związku epidemią koronawirusa w połowie marca br. została ograniczona działalność galerii handlowych. Wprowadzono m.in. ograniczenia dot. liczby klientów w placówkach.

 

ZOBACZ: Bydgoszcz: jednym ciosem znokautował ekspedientkę w sklepie. Poszło o brak maseczki

 

Od soboty 30 maja w ramach wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodarki, rząd zniósł limity klientów w sklepach i galeriach. Nadal jednak obowiązuje wymóg noszenia maseczek przez klientów. Sklepy natomiast muszą udostępnić odwiedzającym rękawiczki jednorazowe i płyny dezynfekcyjne.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie