"Żółte" i "czerwone" powiaty [LISTA]

Polska
"Żółte" i "czerwone" powiaty [LISTA]
Polsat News
W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia podał zaktualizowaną listę powiatów, które znalazły się na liście "żółtych" i "czerwonych" stref. W tych regionach obowiązywać będą nowe obostrzenia. Wpisanie powiatu na listę spowodowane jest pogarszającą się sytuacją epidemiczną w regionie.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało nową listę powiatów, w których pojawią się nowe obostrzenia. Na aktualnej liście jest 18 powiatów. 

 

Do listy czerwonej zakwalifikowano 7 powiatów, to: nowotarski, Nowy Sącz, wieluński, pajęczański, lipski, kolski, łowicki

 

Do listy żółtej zaliczono 11 powiatów: Kraków, rybnicki, kłobucki, tatrzański, limanowski, przemyski, żuromiński, kartuski, konecki, bartoszycki, nowosądecki.

 

 

Obostrzenia w strefach "żółtych" i "czerwonych"

 

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach będzie obowiązywał limit osób – jedna na 7 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych, nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

 

ZOBACZ: Klient i sprzedawca bez maseczki w sklepie. Co zrobił wiceminister?

 

W strefie czerwonej obowiązują m.in. zakaz organizowania kongresów i targów oraz działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 mkw.

 

W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub innych obiektach kultu dopuszczalne będzie 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust.

laf/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie