Dziambor: obostrzeń nie powinno być; Szejna: pan namawia do samobójstwa

Polska
Dziambor: obostrzeń nie powinno być; Szejna: pan namawia do samobójstwa
Polsat News
Goście "Debaty Dnia" spierali się w temacie obostrzeń

- Uważam, że nie powinno być żadnych obostrzeń. Powinniśmy wrócić do normalnego życia - mówił w programie "Debata Dnia" poseł Konfederacji Artur Dziambor. - Pan Karolak i pan Dziambor przesadzają, bo namawiają Polaków nie tylko do nieprzestrzegania przepisów, ale starsze osoby chyba do tego, żeby usiłowały popełnić samobójstwo – stwierdził z kolei Andrzej Szejna z Lewicy.

- Właśnie zostałem wyproszony ze sklepu IKEA dlatego, że nie zasłaniałem maseczką ust i nosa. Mimo że mam badania krwi, że wszystko jest w porządku, bo egzystuję na planach filmowych. Chcieli wezwać policję, a to ja powinienem to zrobić, ponieważ bezpodstawnie usunięto mnie ze sklepu. A zakrywanie maseczką ust i nosa jest, jak wiadomo, sprzeczne z konstytucją i jest tylko zaleceniem. Poza tym jestem człowiekiem, który dba o własne zdrowie i chyba prędzej bym się od ochroniarza zaraził – mówił w mediach społecznościowych aktor Tomasz Karolak.


Goście Agnieszki Gozdyry dyskutowali o obowiązujących w Polsce restrykcjach i nakazie zasłaniania ust i nosa m.in. w sklepach.


- Oczekuję, że w pewnym momencie przestaniemy się samoograniczać i przestaniemy wypraszać ze sklepów ludzi bez maseczek. To jest troszkę uwłaczające - stwierdził Artur Dziambor.

 

ZOBACZ: Sośnierz: koniec z pajacowaniem, dość tych masek i ograniczeń


Na pytanie prowadzącej, czy jego zdaniem nie powinno być żadnych obostrzeń, poseł Konfederacji odpowiedział: "żadnych obostrzeń". - Powinniśmy wrócić do normalnego życia, do tego co było przed marcem, do normalnego świata – dodał.


Odpowiedział mu poseł Lewicy Andrzej Szejna. - Pan Karolak, jak i pan Dziambor przesadzają, bo namawiają Polaków nie tylko do nieprzestrzegania przepisów, ale co starsze osoby chyba do tego, żeby usiłowały popełnić samobójstwo, bo wiemy, jak niebezpieczny jest ten wirus dla osób 60+, że może zabić – mówił polityk.

 

WIDEO: zobacz wymianę zdań w programie "Debata Dnia"

  

 

"Niech pan nosi maseczkę do końca życia"


- Mówię zupełnie serio. Jeśli poseł Dziambor mówi, żeby nie nosić chroniących ich maseczek, to nie nosząc tych maseczek zwiększają ryzyko zachorowania i mogą umrzeć - dodał.


- Niech pan nosi tę maseczkę do końca swojego życia i niech pan ją nosi cały czas. Natomiast ja nie namawiam, żeby pan miał zakaz noszenia tej maseczki - odpowiedział Dziambor.

 

ZOBACZ: Obowiązkowe maseczki w szkole? Minister wskazał przykłady

 

Z kolei zdaniem Joanny Borowiak z PiS "posłowie Konfederacji są odpowiedzialni w pewnym sensie i w pewnej mierze za poluzowanie obostrzeń wśród Polaków, wydając dziwne książeczki o fałszywej pandemii".


- Chcę uczulić na jedno - nosząc maseczkę pan chroni innych przed sobą, więc proszę nie mówić, że pan zakłada maseczkę tylko żeby mieć święty spokój. Dobrze, że pan to robi, ale apeluję do pana jako do posła o więcej odpowiedzialności, empatii i troski o innych - podkreśliła.

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie