Zaatakowali maczetami klientów stacji benzynowej. Usłyszeli zarzuty

Polska
Zaatakowali maczetami klientów stacji benzynowej. Usłyszeli zarzuty
Małopolska Policja
Mężczyźni w nocy w niedzielę przyjechali samochodem na stację paliw w gminie Korzenna, gdzie wdali się w awanturę, w trakcie której pobili i zranili maczetą dwóch klientów

Zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu z pobudek chuligańskich postawiono dwóm mężczyznom, którzy pobili i zranili maczetą dwóch przypadkowych klientów stacji benzynowej w gminie Korzenna (Małopolskie).

Jak poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, decyzją sądu obaj podejrzani w wieku 34 i 39 lat zostali osadzeni w areszcie tymczasowym na trzy miesiące.

 

ZOBACZ: Grupa handlująca narkotykami rozbita. Przestępcy byli brutalni, grozili klientom maczetami

 

Mężczyźni w nocy w niedzielę przyjechali samochodem na stację paliw w gminie Korzenna, gdzie wdali się w awanturę, w trakcie której pobili i zranili maczetą dwóch klientów. Obrażenia poszkodowanych w wieku 20 i 21 lat okazały się niegroźne – na miejscu pomocy udzieliła im karetka pogotowia.

Pijany i bez prawa jazdy 

Sprawcy pobicia odjechali, ale zostali ujęci przez policjantów po krótkim pościgu. Podczas kontroli okazało się, że 39-letni kierowca nie dość, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania, to był także pod wpływem alkoholu. Pijany był także jego towarzysz, który z raną głowy trafił do szpitala.

 

ZOBACZ: Pijany wjechał do stawu i… zasnął

 

Mężczyznom postawiono zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu z pobudek chuligańskich, za co grozi do ośmiu lat więzienia. Kara dla starszego może być wyższa, ponieważ działał w warunkach recydywy, a ponadto odpowie również za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz po cofnięciu uprawnień do kierowania, a także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie