Patryk Vega stracił auto. Luksusowe lamborghini zarekwirowane

Moto
Patryk Vega stracił auto. Luksusowe lamborghini zarekwirowane
Polsat News
Patryk Vega jest miłośnikiem drogich, luksusowych aut

Samochód należący do reżysera został zarekwirowany przez Urząd Skarbowy. Auto sprowadzono z USA w ramach mienia przesiedleńczego, a dokumenty z tym związane zostały prawdopodobnie podrobione, by nie było konieczności opłacenia za nie cła. Lamborghini Aventador jest warte około 2,5 mln złotych.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Służby podejrzewają, że sprowadzone z USA auto nie miało opłaconego cła, a dokumenty z tym związane mogą być podrobione. 

 

ZOBACZ: Vega przeprasza Misiewicza. "Jestem katolikiem, żałuję"

 

Informacje potwierdziła Grażyna Wawryniuk z gdańskiej prokuratury. "Uprzejmie informuję, że Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo o przestępstwo skarbowe dotyczące uszczuplenia należności celno – podatkowych w związku z uzyskaniem, na podstawie podrobionego dokumentu zwolnienia od należności, sprowadzonego z USA do Polski w 2019 roku w ramach mienia przesiedleńczego samochodu marki Lamborghini Aventador" - napisała w oświadczeniu prokuratura. 

 

"Dokument został podrobiony"

 

Problemy dostrzeżono także w dokumentach pojazdu. Auto zdaniem śledczych ma podrobiony dokument sprzedaży.

 

"Do zgłoszenia celnego została przedłożona miedzy innymi kserokopia dokumentu - tytułu własności pojazdu, z którego wynikało, że został on zakupiony 31 sierpnia 2018 roku. Jak ustalono, przedłożony dokument został podrobiony tak w zakresie rzeczywistej daty jego sporządzenia, jak i daty zakupu pojazdu. Faktycznie został zakupiony 21 stycznia 2019 roku. Tym samym nie zachodziły przesłanki do zwolnienia od należności celo - podatkowych" - zaznaczyła prokuratura. 

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nowa fabryka endorfin 🏎🔥😎 #endorfiny #car #fastcar #lamborghini #lamborghiniaventadorsvroadster #patrykvega

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

 

 

Drogie auta Patryka Vegi

 

Cło, które powinno być opłacone za pojazd, wynosi ponad 700 tys. złotych. "W związku z toczącym się postępowaniem samochód został zabezpieczony od osoby, która go użytkowała. Postępowanie w tej sprawie toczy się" - czytamy oświadczeniu.

 

Jak donosi se.pl Patryk Vega jest miłośnikiem drogich, luksusowych aut. Wcześniej miał korzystać z m.in z Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster oraz Ferrari 488 GTB. Cena każdego z tych aut wynosi ok. 1 mln zł.

 

 

laf/grz/ se.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie