Filip Nowak pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia

Polska
Filip Nowak pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia
Polsat News
Prezes NFZ został ministrem zdrowia

Filip Nowak pełniącym obowiązki prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia.

W miniony wtorek rezygnację z funkcji ministra zdrowia złożył Łukasz Szumowski.

 

W środę prezydent Andrzej Duda powołał na to stanowisko Adama Niedzielskiego, który od 2019 r. był prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Wcześniej Niedzielski pełnił funkcję zastępcy prezesa NFZ ds. operacyjnych. Od 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Finansów. W latach 2017-2018 był członkiem rady nadzorczej spółki celowej Aplikacje Krytyczne. Ponadto od stycznia do lipca 2018 r. był powołanym na wniosek Ministra Finansów członkiem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Filip Nowak od 29 listopada 2019 r. był zastępcą prezesa NFZ ds. operacyjnych. Wcześniej przez ponad 5 lat był dyrektorem mazowieckiego oddziału wojewódzkiego NFZ, a także kierował pracami opolskiego i wielkopolskiego OW NFZ. Pracował także w dolnośląskim oddziale funduszu.

 

Jest przewodniczącym Rady ds. Taryfikacji, działającej przy Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji od 2015 r.

 

ZOBACZ: NFZ zaleca wstrzymywanie planowych zabiegów. Chce ograniczyć zużycie zapasów krwi

 

Jest socjologiem, ekspertem zarządzania w ochronie zdrowia. Ma tytuł MBA. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

 

Jako menedżer ochrony zdrowia tworzył i wdrażał nowe rozwiązania prawne i organizacyjne w opiece zdrowotnej. Brał udział w pracach zespołów przy ministrze zdrowia. Przewodniczy zespołowi ds. zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 w centrali NFZ.

 

Interesuje się piłką nożną. W wolnym czasie sam w nią grywa.

ms/prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie