Czechy: prezydent Zeman złamał rękę. Przejdzie operację

Świat
Czechy: prezydent Zeman złamał rękę. Przejdzie operację
Wikimedia Commons/Michał Józefaciuk
Prezydent chciał iść bez pomocy kuli. Zakończyło się to niefortunnym upadkiem

Prezydent Czech Milosz Zeman został we wtorek wieczorem hospitalizowany z powodu złamania ręki. Jego rzecznik prasowy Jiżi Ovacek poinformował, że szef państwa przejdzie operację, a uraz nie zagraża jego życiu.

Ovacek wyjaśnił, że prezydent od dłuższego czasu cierpi na neuropatię stóp, przez co podczas chodzenia musi wspomagać się kulą. We wtorek wieczorem zdecydował się jednak jej nie używać, po czym przewrócił się i złamał sobie kość przedramienia.

 

ZOBACZ: Nowe pociągi z Wrocławia do Pragi. Zgodę uzyskał prywatny Leo Express

 

- Powiedział, że jest w stanie iść samodzielnie, czego nie powinien robić, po czym upadł i nastąpiło złamanie ręki - opisywał okoliczności zdarzenia Ovacek.

 

Prezydent cierpi m.in. na upośledzenie funkcji mięśni

 

Rzecznik dodał, że "to nie jest kontuzja, która w jakikolwiek sposób może zagrażać życiu" czeskiej głowy państwa. W szpitalu prezydent zostanie poddany operacji.

 

Jak podała agencja CTK, Zeman przebywa w Centralnym Szpitalu Wojskowym w Pradze. - Pan prezydent ma kontakt z rodziną i współpracownikami. Jego plan zajęć będzie przystosowany do rekonwalescencji - powiedział Ovacek.

 

Zeman spędził również kilka dni w szpitalu w październiku ubiegłego roku. Według lekarzy cierpi na utratę i upośledzenie funkcji mięśni, zwłaszcza stóp. Raport medyczny mówił również, że prezydent Czech ma cukrzycę.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie