Antoś przejdzie dziś operację serca. Pomogli widzowie Polsatu

Świat
Antoś przejdzie dziś operację serca. Pomogli widzowie Polsatu
Polsat News
Na środę zaplanowano operację 2-letniego Antosia

Ok. 17:00 czasu polskiego rozpoczęła się operacja serca dwuletniego Antosia, podopiecznego Fundacji Polsat. To dzięki widzom Polsatu i czytelnikom polsatnews.pl udało się uzbierać pieniądze na zabieg chłopca w specjalistycznej klinice w USA.

Wiadomo było, że czeka go kolejna walka, ale nikt się nie spodziewał, że droga do niej będzie tak trudna. Dobrze znany widzom Polsatu, prawie dwuletni Antoś Trębiński w maju w USA, w klinice w Stanford, miał przejść piątą operację ratującą życie.

 

Ze względu na koronawirusa nie mógł tam polecieć. Drugim problemem była cena operacji, ale udało się ją pokonać dzięki ofiarności widzów Polsatu i czytelników polsatnews.pl. Na środę ok. godz. 17 czasu polskiego zaplanowano operację Antosia. 

 

Trudna operacja

 
- Będzie to bardzo trudna operacja, która będzie trwała kilkanaście godzin. Ja przyznam szczerze, że powoli czuję, że już mi wszystko wypada z rąk... ten stres u mnie to jest taki. Niby po mnie nie widać, ale czuję się źle. Staram się myśleć pozytywnie - mówi Polsat News mama chłopca Aleksandra Pawlak.
 
- Czeka nas trudny czas, widok Antosia znowu podłączonego do wszystkich urządzeń to jest nic miłego, ale zawsze myślę o tym efekcie, który będzie później, jak Antoś będzie biegał i o tym, że będzie miał zdrowe serce - dodaje.
 
 
Tata Antosia, Adam Trębiński podkreśla, że dzięki operacji chłopiec "będzie mógł funkcjonować niemalże jak zdrowe dziecko".
 
- W pierwszej kolejności prof. Frank Hanley będzie chciał zrekonstruować lewą tętnicę płucną, ponieważ jest ona bardzo wąziutka. Następnym krokiem będzie pomiar ciśnienia. Jeżeli wszystko będzie w porządku prof. Hanley będzie mógł przejść do korekty wady serca - dodaje.
 
WIDEO: zobacz rozmowę z rodzicami Antosia
  
 
Rekonstrukcja tętnic płucnych
 
W październiku ubiegłego roku Antoś, dzięki darczyńcom Fundacji Polsat mógł polecieć do Stanów Zjednoczonych. Widzowie pomogli w uzbieraniu brakującej sumy na operację ratującą życie.
 
Kardiochirurg prof. Frank Hanley dokonał niemal niemożliwego. Zrekonstruował chłopcu tętnice płucne. 
pgo/prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie