Koronawirus wśród posłów rządzącej partii w Czechach

Świat
Koronawirus wśród posłów rządzącej partii w Czechach
PAP/EPA/FILIPPO VENEZIA/zdj. ilustracyjne
Według informacji służb sanitarnych 11 osób zostało skierowanych na kwarantannę

W klubie parlamentarnym partii ANO premiera Czech Andreja Babisza doszło do zakażenia koronawirusem - podali przedstawiciele klubu, potwierdzając doniesienia mediów. Prasa podała, że SARS-CoV-2 wykryto u posłanki, byłej minister obrony Karli Szlechtovej.

Według informacji służb sanitarnych 11 osób zostało skierowanych na kwarantannę. W tym gronie jest co najmniej dwóch posłów ze współtworzącej rząd Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD). Szlechtova na sali plenarnej zajmuje miejsce obok deputowanych tego ugrupowania. Ostatnie plenarne posiedzenie Izby Poselskiej (niższej izby parlamentu) odbyło się w ubiegłym tygodniu.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

 

Posłowie przekazali, że zostali poddani testom, ale jeszcze nie znają wyników. Po dodatnim wyniku badania u Szlechtovej przystąpiono do dezynfekcji w sali plenarnej i biurach. Kolejne posiedzenie Izby zaplanowano na 15 września. Zgromadzono niezbędne środki ochrony osobistej.

 

W marcu br. zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono u senatora Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) Pavla Karpiszka. W kwietniu pozytywny wynik testu uzyskał burmistrz Pilzna, a w czerwcu zakażenie wykryto u wiceburmistrza Pragi Petra Hlubuczka.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie