Miał zakaz prowadzenia pojazdów i prawie 4 promile we krwi. Spowodował wypadek

Polska
Miał zakaz prowadzenia pojazdów i prawie 4 promile we krwi. Spowodował wypadek
Flickr/ Piotr Drabik
kierowca miał prawie 4 promile we krwi

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 60-letni mężczyzna, który mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie i aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów spowodował wypadek drogowy, w którym poważnie ucierpiało dwoje dzieci oraz trzy osoby dorosłe. Sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 24 sierpnia br. o godzinie 18.30 w Anielinie, w gminie Poświętne. Policjanci, którzy  pracowali na miejscu zdarzenia, na podstawie zebranych dowodów wstępnie ustalili, że 60-letni kierowca opla corsy, zjechał na przeciwległy pas drogi i czołowo zderzył się z samochodem kia sportage, którym podróżowały cztery osoby. Dwie kobiety w wieku 35 i 38 lat oraz dwoje dzieci w wieku  7 i 8 lat. 

 

Siła uderzenia była tak duża, że wszyscy uczestnicy wypadku z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitali w Tomaszowie i Opocznie, a następnie decyzją lekarzy czworo z uczestników zdarzenia trafiło do dwóch łódzkich szpitali. Obojgu kierującym została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

Był kompletnie pijany

Okazało się, że  60 letni kierowca opla  miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna ma orzeczony prawomocny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawy wypadku grozi kara  do 8 lat pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ: Wypadek w Gliwicach. Sąd nie zgodził się na areszt dla kierowcy volkswagena

 

Droga przez kilka godzin była  całkowicie zablokowana, a policja  wyznaczyła objazdy.

Zagrożenie dla społeczeństwa

Kolejny raz przestrzegamy przed tak skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem.  Kierowanie samochodem  po spożyciu alkoholu jest wręcz śmiertelnym zagrożeniem. Zarówno dla kierujących jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że już za samo prowadzenie samochodu  pod wpływem alkoholu grożą surowe konsekwencje z karą więzienia włącznie.

 

kło/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie