Użądliła ją pszczoła, była uczulona na jad. Policjanci uratowali jej życie

Polska
Użądliła ją pszczoła, była uczulona na jad. Policjanci uratowali jej życie
Twitter/Policja Mazowsze
Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek przy ulicy Piłsudskiego w Sokołowie Podlaskim (woj. mazowieckie)

Życie 53-letniej mieszkanki Sokołowa Podlaskiego uratowali policjanci - podkom. Łukasz Mątkiewicz oraz sierż. Kamil Krasnodębski. Funkcjonariusze zauważyli kobietę podczas patrolu - po tym, jak użądliła ją pszczoła, jej stan pogarszał się z minuty na minutę.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek przy ulicy Piłsudskiego w Sokołowie Podlaskim (woj. mazowieckie). Podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli kobietę przy krawędzi jezdni.

 

ZOBACZ: Kierowca w Luksemburgu miał zawał. Pomogli polscy policjanci

 

53-latka była osłabiona - trzymała się barierki i słaniała się na nogach. Mundurowi sprawdzili, czy nie potrzebuje pomocy. Okazało się, że użądliła ją pszczoła. Mieszkanka Sokołowa Podlaskiego zaczęła mieć problemy z oddychaniem, ponieważ jest uczulona na jad.

 

"Fachowa pomoc policjantów uratowała życie"

Policjanci przetransportowali kobietę  radiowozem do szpitala. - Lekarz dyżurny, w rozmowie z mundurowymi, stwierdził, że to błyskawiczna i fachowa pomoc policjantów uratowała życie, jak się później okazało, 53-letniej mieszkanki Sokołowa Podlaskiego. Kobieta doznała wstrząsu anafilaktycznego i bez natychmiastowej pomocy mogłoby dojść do tragedii. 53-latka znajduje się obecnie w szpitalu, gdzie wraca do zdrowia - podała w poniedziałek mł. asp. Dominika Ślepowrońska z KPP w Sokołowie Podlaskim.

 

ZOBACZ: Wyrok za ukąszenie przez pszczołę. "Takie coś widziałem tylko na filmie katastroficznym"

 

Mieszkanka Sokołowa Podlaskiego jest wdzięczna mundurowym za pomoc. Pogratulowała już telefonicznie kierownictwu miejscowej komendy za profesjonalne podejście w niedzielnej akcji.

 

ms/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie