Ostatni tydzień wakacji. W kurortach przydadzą się płaszcze przeciwdeszczowe

Polska
Ostatni tydzień wakacji. W kurortach przydadzą się płaszcze przeciwdeszczowe
PAP/Grzegorz Momot
W poniedziałek opady deszczu wystąpią nad morzem, w górach i na Mazurach

Na początku tygodnia urlopowicze wypoczywający nad morzem, mazurskimi jeziorami i w górach muszą się liczyć z opadami deszczu. Temperatura zacznie spadać, a nasilający się wiatr będzie wzmagać uczucie chłodu. Na szczęście biomet będzie korzystny.

W poniedziałek pogoda będzie spokojna, bez niebezpiecznych zjawisk. Od poranka spodziewamy się mnóstwa słońca, które jednak z biegiem godzin coraz częściej będzie się chować za kłębiastymi chmurami.

 

ZOBACZ: Burze przetoczą się przez południe Polski

 

Nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy będą wypoczywać nad morzem, mazurskich jeziorach i w Karpatach, gdzie może spaść deszcz. Suma opadów nie powinna jednak przekraczać 2 litrów na metr kwadratowy ziemi. Nie będą to więc ulewy, lecz zwyczajne, przelotne deszcze.

 

Przyjemna temperatura

 

Najchłodniej będzie nad morzem, gdzie morska bryza i przelotne deszcze sprawią, że temperatura oscylować będzie najwyżej na poziomie 20 stopni. Na pozostałym obszarze będzie cieplej, na ogół od 22 do 24 stopni.

 

Utrzyma się umiarkowany i chwilami silniejszy wiatr z kierunku zachodniego, który w porywach dochodzić będzie do 40 km/h.

 

WIDEO: Prognoza pogody na 24 sierpnia

  

Biomet korzystny

 

Ciśnienie w dalszym ciągu pozostanie lekko podwyższone i będzie stabilne. W samo południe wyniesie od 1011 hPa na północy do 1015 hPa na południu kraju.

 

Mamy dobre wieści dla meteopatów, ponieważ biomet nadal będzie korzystny. Wyjątkiem będą regiony północne, gdzie przejściowo, w czasie opadów, warunki biometeorologiczne mogą się pogarszać.

 

Prognoza pogody na 24 sierpnia

 

Wtorek chłodniejszy i burzowy

 

Na zachodzie i południu kraju będzie słonecznie i bez opadów. Na pozostałym obszarze może padać, na ogół przelotnie, ale chwilami obficie. Miejscami w województwach wschodnich mogą przejść burze.

 

ZOBACZ: Podtopienia, zalane ulice i tysiące osób bez prądu. Burze nad Polską

 

Temperatura spadnie. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 19-20 stopni na północy do 23 stopni na zachodzie, południu i w centrum kraju. Odczuwalnie może być jeszcze chłodniej za sprawą wzmagającego się wiatru z zachodu.

Łukasz Mielczarek/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie