Koronawirus w przedszkolu. Placówka zamknięta do odwołania

Polska
Koronawirus w przedszkolu. Placówka zamknięta do odwołania
Polsat News
Osoby, z którymi zakażona opiekunka miała kontakt, zostały odizolowane

Zakażenie koronanawirusem potwierdzono u jednej z opiekunek przedszkola nr 1 w podwarszawskiej Kobyłce. Od poniedziałku placówka jest zamknięta do dowołania. Dzieci wraz z rodzinami oraz pracownicy zostali odizolowani.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej z pracownic Publicznego Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały w Kobyłce pod Warszawą. Decyzją burmistrza Edyty Zbieć przedszkole jest zamknięte do odwołania.

 

Dzieci na kwarantannie 

 

Osoby, z którymi zakażona opiekunka miała kontakt, zostały odizolowane. Na kwarantannę skierowano 14 dzieci oraz 11 pracowników. Jak informuje burmistrz przedszkole ma być dezynfekowane i prawdopodobnie wróci do normalnej pracy.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Ciechocinku. Zakażonych kolejnych 10 kuracjuszy

 

Skierowanie na kwarantannę 11 z 30 pracowników może jednak spowodować utrudnienia w funkcjonowaniu przedszkola. Burmistrz zachęca do pozostawiania dzieci w domach. Wśród rodziców, jak informuje reporter Polsat News Grzegorz Łaguna, pojawia się obawa, że także pozostali pracownicy mogli mieć kontakt z zakażoną pracownicą. 

 

Jeden przypadek do strefy "żółtej"  

 

Powiat wołomiński, w którym położona jest Kobyłka, zagrożony jest zakwalifikowaniem do "żółtej" strefy i wprowadzeniem obostrzeń. W powiecie w ostatnich dniach stwierdzono 149 zakażeń koronawirusem - by powiat znalazł się w "żółtej" strefie brakuje zaledwie jednego przypadku więcej. 

 

Na nowej liście stref "żółtych" i "czerwonych", które objęte są dodatkowymi obostrzeniami znajduje się obecnie 19 powiatów - ogłosił w ubiegłym tygodniu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Uściślił, że niektóre powiaty opuściły strefę "żółtą", a inne do niej weszły. Kraków, Koszalin i Katowice zostały objęte alertem.

 

ZOBACZ: Nowa lista stref "żółtych" i "czerwonych". Alertem objęto kilka miast

 

Na nowej liście w strefie "czerwonej" znalazły się powiaty: wieluński, nowosądecki, rybnicki, lipski, nowotarski oraz Nowy Sącz i Rybnik. 

 

Strefa "żółta" obejmuje powiaty: tatrzański, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, przemyski, pszczyński, jarosławski, radziejowski oraz Ruda Śląska, Żory i Biała Podlaska.  

laf/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie