"Kopał i uderzał po całym ciele". Kobieta poroniła

Polska
"Kopał i uderzał po całym ciele". Kobieta poroniła
Flickr / Piotr Drabik
Flickr / Piotr Drabik

Na trzy miesiące tymczasowo aresztował sąd Sylwestra C., któremu prokurator zarzucił pobicie ciężarnej partnerki. Kobieta w efekcie przemocy poroniła. Konkubent znęcał się psychicznie i fizycznie nad swą partnerką przez kilka lat.

Jak poinformowała w poniedziałek w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował wobec Sylwestra C. trzymiesięczny areszt, o co wnioskował prokurator. Przestępstwa zarzucane C. są zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Znęcał się fizycznie i psychicznie

"W wyniku czynności procesowych, w tym sekcji szczątków płodu ludzkiego będących konsekwencją zawiadomienia o poronieniu kobiety ciężarnej, wobec której stosowana była przemoc zatrzymano Sylwestra C. Prokurator postawił mu zarzut, że w okresie od lipca 2018 r. do 17 sierpnia 2020 r., w Lwówku Śląskim, Granicach oraz na terenie Republiki Niderlandów, znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną" - napisano w komunikacie.

 

ZOBACZ: Zgwałcił i śmiertelnie pobił 3-letniego Nikosia. Sąd apelacyjny złagodził mu karę

 

Prokurator ustalił, że podejrzany - będąc pod wpływem alkoholu - wszczynał awantury domowe, w trakcie których pokrzywdzoną wyzywał, poniżał, groził jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała oraz stale kontrolował kobietę.

 

"Wyzwiska kierował też telefonicznie, a także kopał i uderzał po całym ciele, twarzy, szarpał za włosy, dusił oraz kopał w brzuch, również w okresie kiedy była brzemienna, co połączone było ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, powodując obrażenia ciała. Bliżej nieustalonego dnia w grudniu 2019 r., kopnięciem brzuch spowodował przerwanie nie krótszej niż 16-tygodniowej ciąży bez zgody ciężarnej, a zaistnienie tego skutku przewidując i na to się godząc" - czytamy w komunikacie.

 

ZOBACZ: Tajemnicza śmierć dziecka w mieszkaniu w Gliwicach. Matka i ojciec byli pod wpływem akloholu

 

Za przerwanie ciąży bez zgody matki, czyli przestępstwo z art. 153 Kodeksu karnego grozi do 10 lat więzienia. Za znęcanie się kara wynosi do lat 5, ale gdy jest stosowane ze szczególnym okrucieństwem, może wynieść 10 lat.

kło/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie