Zmiany w rządzie. Wicerzecznik PiS: rekonstrukcja zgodnie z planem

Polska
Zmiany w rządzie. Wicerzecznik PiS: rekonstrukcja zgodnie z planem
Sejm RP
Radosław Fogiel: ze spokojem możemy czekać na ogłaszanie ustaleń przez kierownictwo Zjednoczonej Prawicy

Rekonstrukcja rządu będzie się odbywała zgodnie z planem. Wrzesień, może ciut później, i będziemy mieć nową formułę Rady Ministrów – powiedział w piątek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w czwartek, że obecny szef NFZ Adam Niedzielski zastąpi Łukasza Szumowskiego na miejscu ministra zdrowia, a dotychczasowy szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Zbigniew Rau zastąpi Jacka Czaputowicza i będzie nowym ministrem spraw zagranicznych.

 

ZOBACZ: "Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy"

 

- Rekonstrukcja będzie się odbywać zgodnie z planem, jeśli chodzi o samą rekonstrukcję i jeśli chodzi o terminy. Rzeczywiście, teraz mamy dwóch nowych ministrów, ale wynika to wyłącznie z tego, że minister zdrowia i minister spraw zagranicznych po prostu złożyli wcześniej rezygnacje, tak jak zresztą zapowiadali – stwierdził Fogiel w radiowej Jedynce.

 

Jednocześnie wskazał, że "rekonstrukcja, o której mówimy i która ma być też taką zmianą jakościową, nie tylko jeśli chodzi o konkretne osoby i resorty (...), która ma pomóc usprawnić funkcjonowanie Rady Ministrów i funkcjonowanie zarządzania państwem, jest oczywiście jeszcze przed nami". - Wrzesień, może ciut później, i będziemy mieli nową formułę Rady Ministrów – sprecyzował.

 

Fogiel: jestem nastawiony optymistycznie

 

- Przede wszystkim jest to kwestia rozmów w ramach Zjednoczonej Prawicy i w ramach liderów partii tworzących Zjednoczoną Prawicę, oczywiście z udziałem również premiera. Personalia są cały czas sprawą wtórną, jeśli chodzi o tę rekonstrukcję. One oczywiście ostatecznie jakoś się zmienią, będą istotne, ale tutaj chodzi przede wszystkim o samą koncepcję funkcjonowania rządu i to o tym głównie te rozmowy są– powiedział Fogiel.

 

ZOBACZ: "Biedna, ma ośmioro dzieci i niepracującego męża". Danuta Wałęsa o pomyśle pensji dla Pierwszej Damy

 

Wicerzecznik PiS zaznaczył też, że "w ramach Zjednoczonej Prawicy – nawet jeśli początkowo były jakieś różne spojrzenia – koniec końców udaje nam się dojść do zgodnych konkluzji i tak samo będzie również teraz".

 

- Jestem nastawiony optymistycznie i ze spokojem możemy czekać na ogłaszanie ustaleń przez kierownictwo Zjednoczonej Prawicy - ocenił Fogiel.

kło/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie