Zagrał w meczu wiedząc, że jest zakażony koronawirusem. Piłkarz aresztowany

Polska
Zagrał w meczu wiedząc, że jest zakażony koronawirusem. Piłkarz aresztowany
Pizabay/ zdj. ilustracyjne
Mężczyzna zagrał mecz wiedząc, że ma pozytywny wynik testu na koronawirusa

Krakowska prokuratura postawiła zarzuty 28-letniemu piłkarzowi klubu Kmita Zabierzów, który zagrał w meczach piłkarskich, choć wiedział, że jest zakażony koronawirusem. Decyzją sądu zawodnik został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Jak poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko, 28-latek został w piątek przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, ponieważ tam znajdują się pomieszczenia przystosowane do prowadzenia czynności prokuratorskich wobec osób z COVID-19.

 

Zarzuty za mecz

 

Mężczyźnie postawiono zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego, a także bezpośredniego narażenia wielu osób na zarażenie chorobą realnie zagrażającą życiu. Zawodnik złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów.

 

WIDEO: Zagrał w meczu wiedząc, że ma koronawirusa

  

 

28-letni piłkarz klubu Kmita Zabierzów został zatrzymany przez policję w czwartek. Piłkarz od kilku dni miał przebywać w izolacji domowej, ale - jak ustalono - w ostatnią sobotę w Zabierzowie grał w meczu z drużyną klubu Borek Kraków, a w środę w kolejnym spotkaniu ze Świtem Krzeszowice, mimo że dzień wcześniej otrzymał wynik testu potwierdzający, że jest zakażony koronawirusem.

 

ZOBACZ: Wiedział, że jest zakażony i zagrał w meczu. Policja zatrzymała piłkarza

 

Karę administracyjną za złamanie zasad kwarantanny nałoży na piłkarza sanepid. Władze klubu Kmita Zabierzów zwróciły się do Wydziału Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o odwołanie najbliższego meczu ligowego z drużyną Dąbski Kraków. Z kolej sanepid, który prowadzi postępowanie w tej sprawie, objął obie drużyny: Kmita Zabierzów i Świt Krzeszowice kwarantanną i ustala krąg osób, które miały kontakt z piłkarzem. 

laf/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie