Wybuch gazu w Rosji. Dziecko pod gruzami

Świat
Wybuch gazu w Rosji. Dziecko pod gruzami
Twitter/@VestiYaroslavl · 5

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w piątek w wyniku wybuchu gazu w domu mieszkalnym w Jarosławiu na zachodzie Rosji - poinformowały władze miasta. "Na razie za główną przyczynę wybuchu uważa się wyciek gazu' - podaje agencja TASS.

Do wybuchu doszło w Jarosławiu na zachodzie Rosji. Kobieta i dziecko byli uwięzieni pod gruzami zniszczonej części budynku mieszkalnego - podały miejscowe służby ratownicze.

 

ZOBACZ: Wybuch gazu niedaleko Zawiercia. Trzy osoby ranne

 

Jak podaje TASS, wybuch zniszczył trzy piętra 10-kondygnacyjnego budynku. "Na razie za główną przyczynę wybuchu uważa się wyciek gazu. Doszło do niego w wyniku awarii sprzętu gazowego lub nieostrożnego obchodzenia się z nim" - informuje rosyjska agencja, powołując się na źródła.

 

 

Służby ratunkowe przekazały, że uszkodzone zostały mieszkania na piętrach od drugiego do szóstego. "Co najmniej 10 lokali jest zniszczonych. Na trzecim, czwartym i piątym piętrze kompletnie zawaliły się stropy" - cytuje agencja TASS jednego ze swoich rozmówców obecnych na miejscu zdarzenia.

 

Walka z pożarem

 

"Po eksplozji wybuchł silny pożar, mieszkania płonęły na dwóch zniszczonych piętrach naraz" - pisze lokalny portal Yaroslavl Online i publikuje zdjęcia, na których widać słup dymu wydobywający się z budynku i ogromną wyrwę w miejscu, gdzie było kilka mieszkań.

 

 

ZOBACZ: Wybuch gazu na warszawskiej Białołęce; jedna osoba ranna

 

Po około godzinnej walce z pożarem strażakom udało się ugasić płomienie. Wcześniej ewakuowano ok. 160 osób. Według służb ratowniczych pod gruzami zniszczonej części bloku może znajdować się jeszcze kobieta z dzieckiem. Trwa akcja ratunkowa, w której udział biorą psy wyszkolone w szukaniu ludzi.

 

 

Władze miasta zapewniły, że osoby, które straciły dach nad głową, otrzymają lokale zastępcze. Administracja osiedla, na którym doszło do wybuchu, podała, że 10-kondygnacyjny budynek został zbudowany w 1992 roku. Ma 120 mieszkań i do tej pory uchodził za bezpieczny. Zameldowane w nim są 342 osoby, w tym 64 dzieci.

laf/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie