Zmarł w sklepie, jego ciało przykryto parasolami i otoczono pudełkami. Sieć przeprasza

Świat
Zmarł w sklepie, jego ciało przykryto parasolami i otoczono pudełkami. Sieć przeprasza
WhatsApp/Renato Barbosa
"Firma popełniła błąd, nie zamykając sklepu natychmiast po incydencie" - podano w komunikacie sieci Carrefour

Sieć supermarketów w Brazylii przeprosiła za to, w jaki sposób potraktowana została śmierć jednego z jej pracowników. Ciało mężczyzny przykryto parasolami i otoczono pudełkami, a sklep pozostał otwarty - poinformowała w czwartek agencja AFP. - Najwyraźniej ludzie nie są nic warci - powiedziała żona zmarłego.

53-letni Manoel Moises Cavalcante był przedstawicielem handlowym firmy, która współpracuje z siecią supermarketów. Zmarł w piątek na zawał serca w sklepie w Recife.

 

O sprawie zrobiło się głośno w środę; w mediach społecznościowych opublikowane zostały zdjęcia ciała mężczyzny otoczonego kartonowymi pudełkami i zakrytego zielonymi parasolami. Leżało w alejce między skrzynkami z piwem a żółtą taśmą, którą zagrodzono z jednej strony przejście. 

 

ZOBACZ: Rekord zakażeń w Niemczech

 

Sklepu nie zamknięto. Ciało zmarłego leżało na podłodze od godz. 7:30 do g. 11. W tym czasie obok zwłok 53-latka przewijały się tłumy klientów. 

 

Lokalna spółka zależna francuskiej sieci Carrefour podała, że przestrzegała wytycznych, aby nie przenosić ciała. "Carrefour przeprasza za niewłaściwy sposób, w jaki poradził sobie ze smutną i nieoczekiwaną śmiercią" - napisała firma w oświadczeniu, które opublikowano w środę.

 

 

"Najwyraźniej ludzie nie są nic warci"

 

"Firma popełniła błąd, nie zamykając sklepu natychmiast po incydencie" - dodano.

 

Sieć poinformowała, że mężczyzna otrzymał pierwszą pomoc. Oświadczyła także, że zmieniła protokół; zgodnie z nowymi zasadami w przypadku zgonu sklep musi zostać zamknięty.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Hiszpanii. Coraz więcej samobójstw i zaburzeń psychicznych

 

- Byłam oburzona. Najwyraźniej ludzie nie są nic warci - powiedziała serwisowi internetowemu G1 żona zmarłego Odeliva Cavalcante. - Nie myśleli o człowieku, myśleli tylko o pieniądzach. To okropne uczucie  - dodała. 

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie