Trzaskowski nieobecny na obchodach Bitwy Warszawskiej. "Nie został zaproszony"

Polska
Trzaskowski nieobecny na obchodach Bitwy Warszawskiej. "Nie został zaproszony"
Polsat News
"Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie dostał zaproszenia na państwowe obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie dostał zaproszenia na państwowe obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej; na innych wydarzeniach byli wiceprezydenci - podkreśliła w środę rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka. Jak zaznaczyła, z powodu epidemii miejskie uroczystości były skromne.

Temat nieobecności Trzaskowskiego w Warszawie w sobotę, podczas obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w interpelacji poruszył warszawski radny PiS, wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Jego zdaniem prezydent miasta udział w obchodach rocznicy starcia z 1920 roku ograniczył do "krótkiego filmu zamieszczonego w mediach społecznościowych".

 

ZOBACZ: "Cud Wisły". Reportaż Małgorzaty Ziętkiewicz o Bitwie Warszawskiej 1920 roku

 

Rzeczniczka ratusza w środę na Twitterze napisała, że toczy się dyskusja dotycząca nieobecności Trzaskowskiego na państwowych obchodach rocznicy. "Sprawa jest prozaiczna - nie było zaproszenia. W innych wydarzeniach wzięli udział wiceprezydenci Warszawy" - napisała. Jak zaznaczyła, miasto zorganizowało skromne obchody z powodu epidemii.

Wydział prasowy ratusza nie odpowiedział Polskiej Agencji Prasowej na przesłane we wtorek pytania, czy w którymś z wydarzeń z 15 sierpnia w stolicy Trzaskowski brał udział, ani też czy prezydent miasta przebywał w tym czasie na urlopie. 

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie