Pogrzeb Ewy Demarczyk. Piosenkarka spocznie na cmentarzu Rakowickim

Polska
Pogrzeb Ewy Demarczyk. Piosenkarka spocznie na cmentarzu Rakowickim
PAP/Jacek Bednarczyk

Pogrzeb wybitnej śpiewaczki Ewy Demarczyk odbędzie się w środę 26 sierpnia, o godz. 14. Artystka spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim, uroczystość będzie miała charakter świecki.

Informacje te przekazał w środę po południu PAP dyrektor impresariatu Piwnicy pod Baranami Bogdan Micek. Uroczystość będzie miała charakter otwarty, będą mogli w niej wziąć udział wszyscy fani piosenkarki.

 

Artystka spocznie w "starej" części Alei Zasłużonych, niedaleko innych artystów piwnicznych, m.in. Marka Grechuty, Piotra Skrzyneckiego, Mieczysława Święcickiego.

 

"Czarny Anioł"

 

Ewa Demarczyk, zwana "Czarnym Aniołem" polskiej piosenki, była jedną z najwybitniejszych polskich osobowości scenicznych. Zmarła 14 sierpnia w Krakowie, w wieku 79 lat. Popularność przyniosły jej utwory takie, jak m.in. "Karuzela z Madonnami", "Rebeka" i "Grande Valse Brillante".

 

ZOBACZ: Nie żyje Ewa Demarczyk, "Czarny Anioł" polskiej piosenki

 

W latach 60. i na początku lat 70. Demarczyk była gwiazdą krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami. Od 1985 r. do 2000 r. prowadziła w Krakowie Teatr Muzyki i Poezji, nazywany Teatrem Ewy Demarczyk. Powoli wycofywała się z życia publicznego, nie udzielała wywiadów. Ostatni koncert Demarczyk odbył się 8 listopada 1999 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

 

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie