Nie żyje Henryk Wujec. "Wspaniały przyjaciel, przedobry człowiek"

Polska
Nie żyje Henryk Wujec. "Wspaniały przyjaciel, przedobry człowiek"
Polsat News
Henryk Wujec miał 79 lat

W sobotę nad ranem zmarł Henryk Wujec, były działacz opozycji demokratycznej, członek KOR, działacz "Solidarności", więzień polityczny, po 1989 roku wieloletni poseł, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego - poinformowała małżonka zmarłego, Ludwika Wujec.

"Zmarł Henio Wujec. Wspaniały przyjaciel, przedobry człowiek, szlachetny i uczciwy do bólu. Społecznik z powołania i przyjaciel organizacji pozarządowych. Niewielu pamięta, że był z wykształcenia fizykiem. Pełnił wiele funkcji politycznych i społecznych. Odpoczywaj w pokoju, Heniu" - napisała na Twitterze europosłanka Janina Ochojska.

ZOBACZ: Nie żyje były senator Jerzy Madej

 

Wujec w przeszłości był posłem, piastował urząd wiceministra rolnictwa, a w latach 2010–2015 był doradcą prezydenta RP ds. społecznych.

 

Wałczył z chorobą

 

"Nasz kochany Henio Wujec walczy z ciężką chorobą. 13 sierpnia o godzinie 13.30 w kościele Św. Marcina w Warszawie odbędzie się msza święta za jego zdrowie. Jeśli jesteście stacjonarnie lub przejazdem w tym dniu w Warszawie, to zapraszamy do wspólnej modlitwy. Heniu, musisz wygrać!" - pisali kilka dni temu przyjaciele Henryka Wujca.

 

pgo/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie