Czołowe zderzenie busa i ciężarówki. Zginęły dwie osoby

Polska
Czołowe zderzenie busa i ciężarówki. Zginęły dwie osoby
Śląska Policja
Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej, służby medyczne i policję

Policjanci proszą o kontakt osoby, które mogą pomóc w ustaleniu szczegółów wypadku, do którego doszło w środę rano na drodze wojewódzkiej nr 906 w Śląskiem. W wyniku czołowego zderzenia busa i ciężarówki zginęły dwie kobiety, a trzecia w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło około 5.30 na prostym odcinku drogi pomiędzy Koszęcinem a Wierzbiem w powiecie lublinieckim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca volkswagenem transporterem zjechała na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym. Dwie kobiety jadące busem zginęły na miejscu, a trzecia w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Kierowca ciężarówki nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 

ZOBACZ: Wypadek na S8. Trójka dzieci w szpitalu

 

Według informacji przekazywanych rano przez strażaków i służby kryzysowe wojewody śląskiego, do wypadku doszło, kiedy kierująca busem wyprzedzała rowerzystę i nie zdążyła wrócić na swój pas ruchu.

Policja poszukuje świadków 

- Faktycznie mamy taką informację. Policjanci, którzy badają okoliczności wypadku próbują ją zweryfikować. Kiedy służby przyjechały na miejsce, nie było tam już żadnego rowerzysty. Prosimy tę osobę, by się zgłosiła, ale też kierowców, którzy mogli być świadkami zdarzenia - powiedział młodszy aspirant Bartosz Skubała z lublinieckiej policji.

 

ZOBACZ: Auto osobowe zmiażdżone przez tiry na Trasie Toruńskiej

 

Jak zaznaczył, do wypadku doszło na drodze prowadzącej przez las. Nie ma w tym miejscu kamer monitoringu. Osoby, które mogą udzielić jakichkolwiek informacji proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lublińcu przy ul. Oświęcimskiej 6, tel. 47 85 832 55. Droga w miejscu wypadku od kilku godzin jest zablokowana, na miejscu pracuje jeszcze prokurator. Policjanci wyznaczyli objazd przez Cieszową, Lisów oraz drogę krajową nr 46. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie