Wypadek autokaru z dziećmi na Pomorzu. Kilkanaście osób rannych

Polska
Wypadek autokaru z dziećmi na Pomorzu. Kilkanaście osób rannych
Polsat News
Autokarem podróżowało 31 osób, w większości dzieci

13 osób zostało zabranych do szpitala, a kilka osób, w tym kierowca, jest w poważnym stanie, po wypadku autokaru przewożącego dzieci na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Stanisławie (Pomorskie) - poinformował w sobotę mł. asp. Piotr Basarab z pomorskiej straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło przed godz. 6 rano. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokar, którym dzieci jechały na kolonie, zjechał z jezdni, przebił bariery i przewrócił się - przekazał kom. Michał Sienkiewicz z KWP w Gdańsku. 

 

- Policjanci rozmawiali z kierowcą po wypadku, natomiast nie ujawniamy szczegółów tej rozmowy. Został on przebadany na zawartość alkoholu w organizmie - był trzeźwy. Została jeszcze pobrana od niego krew, żeby sprawdzić, czy nie był pod wpływem innych środków - powiedział Sienkiewicz.

 

PSP Tczew

 

- Autokarem podróżowało 31 osób. Praktycznie wszyscy wymagali interwencji lekarskiej w różnym stopniu, bo autobus przekoziołkował. Na tę chwilę 13 osób zostało zabranych do szpitala. - Liczba ta może się zmienić, ponieważ pasażerowie są jeszcze badani przez lekarzy - dodał Marcin Tymiński z biura prasowego wojewody pomorskiego.

 

Po południu poinformował, że z 31 pasażerów, 22 to  dzieci, w wieku od 7 do 17 lat, z Żywca (Śląskie) jadących na wypoczynek wakacyjny do Mikoszewa (Pomorskie). Pozostali to dorośli, w tym opiekunowie.

 

Tymiński podał, że poszkodowani trafili ogółem do pięciu szpitali w Gdańsku, a niektórzy także do szpitali w Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Kościerzynie, Elblągu i w Grudziądzu.

 

- Jedna osoba jest w stanie ciężkim, trzy w stanie średnim. Reszta osób jest hospitalizowana – wyjaśnił.

PSP Tczew

 

W akcji ratunkowej wzięły udział 23 zastępy straży pożarnej, kilkanaście karetek pogotowia i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dla rodzin osób jadących autokarem wojewoda pomorski uruchomił infolinię: (58) 301-17-34.

 

WIDEO: relacja reportera Polsat News

  

Na miejscu trwa akcja służb ratunkowych. Jak informuje mł. kpt. Michał Myrda z KP PSP w Tczewie autokarem podróżowały dzieci z zespołu pieśni i tańca. Strażacy udzielają pomocy poszkodowanym, na miejscy działa kilkanaście zastępów. 

 

Autostrada A1 w kierunku Gdańska jest zablokowana. GDDKiA poinformowała, że aby jechać w tę stronę należy zjechać na węźle Swarożyn, następnie jechać dk 22 do dk 91 i ponownie wjechać na autostradę na węźle Stanisławie. Natomiast w kierunku Łodzi kierowcy jadą jednym pasem autostrady.

pgo/zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie