Pożar Puszczy Bieniszewskiej. Podpalił ją 15-latek

Polska
Pożar Puszczy Bieniszewskiej. Podpalił ją 15-latek
KM PSP Konin
Do pożaru w puszczy doszło 12 lipca

15-latek z Konina okazał się sprawcą podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej (Wielkopolskie). Nastolatek przyznał się do winy, teraz odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Jak poinformował mł. asp. Sebastian Wiśniewski z KMP w Koninie, do podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej doszło 12 lipca.

 

Sprawą zajęła się policja

 

- W wyniku pożaru terenu leśnego spłonęło 15 arów drzewostanu dojrzałego oraz blisko 1 m sześć. drzewa opałowego, powodując straty w wysokości ponad 9 tysięcy złotych na szkodę Nadleśnictwa Konin należącego do Lasów Państwowych – podał Wiśniewski.

 

ZOBACZ: Ogromny pożar lasu na Mazowszu. W ogniu kilkadziesiąt hektarów

 

Jak podkreślił, od samego początku do poszukiwań sprawcy tego przestępstwa włączył się Wydział Kryminalny konińskiej policji, który nawiązał współpracę z funkcjonariuszami Strzyży Leśnej Nadleśnictwa Konin.

 

Przyznał się

 

- Wspólne działania i analiza zgromadzonych materiałów dowodowych doprowadziła do wykrycia podpalacza. Nikt jednak się nie spodziewał, że okaże się nim być 15-letni mieszkaniec Konina. Nieletni został przesłuchany i przyznał się do podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej. Jak sam twierdzi, nie wie dlaczego to zrobił – wskazał Wiśniewski.

 

Z uwagi na wiek młodego przestępcy sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje o jego dalszych losach.

pgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie