Ogromny pożar lasu na Mazowszu. W ogniu kilkadziesiąt hektarów

Polska
Ogromny pożar lasu na Mazowszu. W ogniu kilkadziesiąt hektarów
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Nadleśnictwo Olsztyn

W okolicach Przysuchy w województwie mazowieckim płonie 30 ha lasu. Sytuacja została został już w dużej mierze opanowana i ogień przestał się rozprzestrzeniać. Na miejscu pracuje 120 strażaków. Pożar gaszą też dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych. Strażacy nie wykluczają, że doszło do podpaleń.

Strażacy pracują na miejscu od godziny 12. - Duży pożar na granicy pow. przysuskiego i grójeckiego (Mazowieckie) przestał się rozprzestrzeniać - poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z KW PSP w Warszawie.  

 

5 tys. nagrody za wskazanie podpalacza

 

Jak powiedział Kierzkowski pożar ma kilka źródeł. Być może są to podpalenia. Do podpaleń w tej okolicy dochodzi bowiem już od kilku tygodni. Za pomoc w ujęciu sprawcy wyznaczono 5 tys. zł nagrody.

 

Walka z pożarem w rejonie Myślakowic potrwa przynajmniej do wieczora, ale dogaszanie będzie trwało także w czwartek.

 

- To na pewno kilka, kilkanaście godzin akcji. To są tak duże powierzchnie, że tego nie da się ugasić tak od razu - powiedział Kierzkowski.

 

Blisko 30 jednostek straży i 4 samoloty

 

W akcji gaszenia uczestniczy blisko 30 jednostek straży i 4 samoloty - dwa należące do Lasów Państwowych, dwa kolejne przyleciały z Radomia.

OSP KSRG Wierzbica

 

Podpalenia w Puszczy Noteckiej

 

W ostatnim czasie doszło również do kilkunastu pożarów lasów w Puszczy Noteckiej. Tylko w ciągu dwóch tygodni na terenie nadleśnictwa Wronki w Wielkopolsce doszło do trzynastu pożarów. Leśnicy wyznaczyli 10 tys. złotych nagrody dla tego, kto wskaże podpalacza, bo są pewni, że ogień był wzniecany celowo. 

 

Poniżej materiał Polsat News o pożarach w Puszczy Noteckiej. 

   

grz/maw/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie