Podwyżki w Kancelarii Prezydenta? "Wprowadza je Andrzej Duda"

Polska
Podwyżki w Kancelarii Prezydenta? "Wprowadza je Andrzej Duda"
PAP/Tomasz Gzell
Prezydent Andrzej Duda

Posłom nie udało się przeforsować własnych podwyżek; wprowadza je Andrzej Duda dla współpracowników - informuje "Rzeczpospolita" w materiale "Podwyżki w Kancelarii Prezydenta". O nawet 2 tys. zł podniesiona ma być pensja doradców i szefa Kancelarii.

W środowym wydaniu gazety znalazł się artykuł o podwyżkach, jakie mają wejść w życie od września i zgodnie z zarządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy obejmą wszystkich 400 pracowników Kancelarii – od dyrektora generalnego do referenta.

 

"Najniższe wyniosą 500 zł, ale zastępcy dyrektorów mogą liczyć nawet na 1,5 tys. zł więcej do pensji" - podaje dziennik.

 

ZOBACZ: "Nie ma porozumienia z opozycją, nie ma ustawy". Karczewski o losie podwyżek dla polityków

 

Zaznacza, że choć zarządzenie wchodzi w życie od 1 września, wyższe pensje mają być wyliczone wstecz - od stycznia tego roku.

 

"Urząd zaoszczędził też sporo na epidemii"

 

"Nieoficjalnie urzędnicy Kancelarii Prezydenta tłumaczą, że 6-proc. rezerwową podwyżkę wynagrodzeń zakładano w budżecie na ten rok. W zależności od stanu finansów państwa albo z tego mieliśmy skorzystać, albo nie" – tłumaczy "Rz" jeden z urzędników Kancelarii.

 

"Urząd zaoszczędził też sporo na epidemii – zrezygnowano z wielu kosztownych wyjazdów zagranicznych, uroczystości planowanych jeszcze rok wcześniej" - podała gazeta.

 

Według środowej "Rzeczpospolitej" decyzja o podwyżkach dla urzędników prezydenta została jednak podjęta w fatalnym momencie.

 

"Wygląda na to, że prezydent nie wyciągnął żadnych wniosków z ostatnich wydarzeń w Sejmie. A więc przygotowywanych podwyżek dla rządu, samorządowców i posłów, które zbulwersowały opinię publiczną" - ocenia dziennik

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie