Pociąg uderzył w ciężarówkę. Kierowca nie żyje

Polska
Pociąg uderzył w ciężarówkę. Kierowca nie żyje
Podkarpacka Policja
Kierowca ciężarówki zginął na miejscu

We wtorek rano na przejeździe kolejowym w miejscowości Przędzel na Podkarpaciu zderzyła się ciężarówka z pociągiem. Kierowca auta zginął na miejscu, maszynista został ranny.

Jak poinformowała podkarpacka policja, do wypadku doszło we wtorek ok. godz. 7.30. na przejeździe kolejowo-drogowym z sygnalizacją w miejscowości Przędzel samochód ciężarowy wjechał pod pociąg relacji Lublin – Wrocław. W wyniku zdarzenia zginął kierowca auta, a ranny został maszynista pociągu.

 

ZOBACZ: Wypadek autobusu w Stanisławie. Są zarzuty dla kierowcy

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego, wyjeżdżając z terenu budowy wjechał wprost pod pociąg relacji Lublin - Wrocław. Kierowca ciężarówki zginął na miejscu, ranny został maszynista. Żaden z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń. Służby ratownicze wciąż pracują na miejscu wypadku.

 

Pociąg po wypadku/PAP/Darek Delmanowicz
Pociąg po wypadku/PAP/Darek Delmanowicz

 

 

Wstrzymany ruch pociągów

 

Po zderzeniu uszkodzona została sieć trakcyjna. W związku z tym wstrzymany został ruch pociągów na trasie Stalowa Wola – Przeworsk – poinformowały w komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe.

 

Kierowca ciężarówki zginał na miejscu/PAP/Darek Delmanowicz
Kierowca ciężarówki zginał na miejscu/PAP/Darek Delmanowicz

 

 

Jak zaznaczono z komunikacie PKP PLK, po zderzeniu lokomotywa pociągu jest wykolejona. Uszkodzona została też sieć trakcyjna. W związku z tym wprowadzono przerwę w ruchu pociągów.

 

ZOBACZ: Pociągi RegioJet mają jeździć między Warszawą a Krakowem. Jest propozycja rozkładu jazdy

 

- Na miejsce skierowano służby ratownictwa kolejowego, pociąg sieciowy i samochód pogotowia sieciowego do naprawy uszkodzonej sieci trakcyjnej. Przewoźnik PKP Intercity organizuje zastępczą komunikację autobusową. O zmianach w komunikacji na trasie Stalowa Wola – Przeworsk podróżni informowani są na stacjach i przystankach – podano w komunikacie.

 

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie