Wypadek autobusu w Stanisławie. Są zarzuty dla kierowcy

Polska
Wypadek autobusu w Stanisławie. Są zarzuty dla kierowcy
Polsat News
51-letni kierowca składał wyjaśnienia przed prokuratorem

Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym usłyszał 51-letni kierowca autokaru, który w sobotę rano wypadł z autostrady A1 w kierunku Gdańska w Stanisławie (Pomorskie). Na skutek wypadku jedna osoba jest w stanie ciężkim, a trzy w stanie średnim

Jak powiedziała w poniedziałek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, 51-letni kierowca usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. "To przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności" - powiedziała Wawryniuk.

 

ZOBACZ: Wypadek autokaru z dziećmi na Pomorzu. Kilkanaście osób rannych

 

51-letni kierowca składał wyjaśnienia przed prokuratorem. Mężczyzna twierdzi, że przed wypadkiem poczuł ukłucie w klatce piersiowej i stracił świadomość. Nie pamięta samego wypadku. Miał się ocknąć już po zdarzeniu. "Prokuratorzy będą weryfikować wyjaśniania kierowcy" - dodała Wawryniuk.

 

Ranne dzieci 

 

Autobusem jechało 31 osób. Podróżowało nim 22 dzieci, w wieku od 7 do 17 lat, z Żywca (Śląskie) jadących na wypoczynek wakacyjny do Mikoszewa (Pomorskie). Pozostali to dorośli, w tym opiekunowie.

 

ZOBACZ: Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech. Postępowanie prowadzi polska prokuratura

 

Poszkodowani trafili ogółem do pięciu szpitali w Gdańsku, a niektórzy także do szpitali w Starogardzie Gd., Tczewie, Kościerzynie, Elblągu i w Grudziądzu. Jedna osoba jest w stanie ciężkim, trzy w stanie średnim.

 

W sobotę ok. godz. 5.40 autokar przewożący dzieci z niewiadomych przyczyn zjechał z autostrady A1 w kierunku Gdańska w miejscowości Stanisławie, przebił barierki ochronne, przekoziołkował i ponownie stanął na kołach. Utrudnienia w ruchu trwały ok. czterech godzin.

 

ZOBACZ: Wypadek na jeziorze. 13-latek w ciężkim stanie

 

W akcji ratunkowej wzięły udział 23 zastępy straży pożarnej, kilkanaście karetek pogotowia i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Okoliczności wypadku autokaru wyjaśnia prokuratura. Policja podała, że kierowca był trzeźwy.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie