Pogoda na poniedziałek, 17 sierpnia. Burzowo, parno i duszno niemal w całym kraju

Polska
Pogoda na poniedziałek, 17 sierpnia. Burzowo, parno i duszno niemal w całym kraju
Pixabay/Free-Photos
Prognoza pogody na 17 sierpnia

Pierwszy dzień tego tygodnia przyniesie nam załamanie pogody. Po słonecznym i gorącym weekendzie spodziewamy się opadów i burz na przeważającym obszarze kraju. Upał nam odpuści, ale wcale nie oznacza to, że nie będzie gorąco, parno i duszno.

W poniedziałek bez opadów będzie głównie w północnych regionach kraju. Na pozostałym obszarze początkowo będzie słonecznie, jednak zwłaszcza w drugiej połowie dnia zacznie się chmurzyć i padać.

 

Deszcze będą przelotne, ale chwilami ulewne, do 30 litrów na metr kwadratowy ziemi. Towarzyszyć im będą burze, lokalnie z gradem o średnicy do 3 centymetrów i porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę.

 

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek

Gorąco, parno i duszno

 

Upalnie nie będzie, ale gorąco owszem. Termometry pokażą późnym popołudniem przeważnie od 24 do 26 stopni, tylko miejscami na południu do 27 stopni. W trakcie burz, za sprawą rosnącej wilgotności względnej powietrza, będzie parno i duszno.

 

ZOBACZ: Jak grom z jasnego nieba. Piorun uderzył w palmę w słoneczny dzień. Jak to możliwe? [FILM]

 

Utrzyma się słaby i umiarkowany wiatr z kierunku południowo-wschodniego, który w porywach może osiągać do 40 km/h, tylko w burzach będzie silniejszy i wówczas może powodować szkody.

 

Biomet pogorszy się

 

Ciśnienie przez cały dzień będzie bardzo powoli spadać. W samo południe barometry pokażą od 1011 hPa na południu do 1015 hPa na północnym wschodzie kraju.

 

ZOBACZ: Z każdym dniem burze na coraz większym obszarze kraju i bardziej gwałtowne [MAPA]

 

Warunki biometeorologiczne początkowo będą sprzyjające, jednak podczas opadów pogorszą się, co meteopaci mogą odczuwać w postaci bólu głowy, senności i rozkojarzenia.

 

Wtorek nadal z burzami

 

Burze nie odpuszczą również we wtorek. W większości regionów kraju zagrzmi i obficie popada. Niewykluczone są też opady gradu i porywisty wiatr.

 

ZOBACZ: Potężne gradobicie podczas wyścigu kolarskiego w Alpach. Tak wyglądały plecy zawodników [FILMY]

 

Temperatura na południu i zachodzie spadnie do 22-23 stopni, a na północy i wschodzie wzrośnie do 27-28 stopni. Podczas burz będzie nieprzyjemnie parno i duszno.

 

WIDEO: Prognoza pogody na poniedziałek

  

 

Łukasz Mielczarek/Twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie