Pogoda na sobotę, 15 sierpnia. Miejscami mocno się ochłodzi. Gdzie może zagrzmieć?

Polska
Pogoda na sobotę, 15 sierpnia. Miejscami mocno się ochłodzi. Gdzie może zagrzmieć?
Polsat News
Pierwszy dzień weekendu w województwach zachodnich, południowych i centralnych zapowiada się pod znakiem chmur, które miejscami mogą przynosić przelotne opady deszczu, a także burze

Sobota przyniesie nie tylko pogodne niebo, ale miejscami też deszcze i burze. Znów zagrzmi w górach, gdzie turyści muszą się mieć na baczności. Spodziewamy się ochłodzenia, na Śląsku znaczącego. Upalnie będzie nadal na krańcach zachodnich.

Pierwszy dzień weekendu w województwach zachodnich, południowych i centralnych zapowiada się pod znakiem chmur, które miejscami mogą przynosić przelotne opady deszczu, a także burze. Błyskawice przetną niebo zwłaszcza nad Sudetami i Karpatami.

 

Kolejny dzień z rzędu ostrzegamy turystów przemierzających górskie szlaki, aby śledzili aktualne ostrzeżenia meteorologiczne, a w razie załamania pogody, jak najszybciej opuścili odsłonięte tereny i zeszli do schronisk lub wrócili do swoich kwater.

 

ZOBACZ: Zalane budynki, drogi i garaże. Potężne ulewy przeszły nad południową Polską [FILM]

 

Najsłoneczniej będzie tym razem na północy i wschodzie, gdzie nie spodziewamy się nawet kropli deszczu. W tych regionach wzrośnie zagrożenie pożarowe w lasach, ponieważ ściółka leśna jest już wyschnięta na wiór. Podczas wycieczki do lasu trzeba zachować ostrożność, pod żadnym pozorem nie wyrzucać niedopałków papierosów.

 

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę

Dużo chłodniej na południu

 

Upał, i to niewielki, ograniczy się już tylko do pogranicza z Niemcami. Na pozostałym obszarze ochłodzi się, przeważnie do 24-27 stopni, najbardziej w dzielnicach południowych, nawet poniżej 20 stopni.

 

Ciśnienie przez cały dzień będzie bardzo powoli rosnąć. W samo południe barometry pokażą od 1014 hPa na południu i zachodzie do 1018 hPa na północnym wschodzie kraju.

 

Biomet pogorszy się

 

Warunki biometeorologiczne na zachodzie, południu i w centrum w trakcie opadów będą się pogarszać, co meteopaci mogą odczuwać w postaci bólu głowy, senności i rozkojarzenia.

 

ZOBACZ: Pogoda na żywo: Gdzie są teraz deszcz i burze? Śledź je na mapach!

 

Na pozostałym obszarze biomet pozostanie korzystny.

 

W niedzielę więcej słońca

 

W niedzielę strefa opadów i burz przemieści się na wschód i południowy wschód. Na większym obszarze Polski będzie sucho i słonecznie. Temperatura będzie w najcieplejszym momencie dnia oscylować w okolicach 25 stopni.

 

Upału już się nie spodziewamy.

 

WIDEO: Prognoza pogody - sobota, 15 sierpnia

  

Łukasz Mielczarek/Twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie