Koń wart 440 tys. zł odnaleziony martwy. Mógł zostać zastrzelony

Polska
Koń wart 440 tys. zł odnaleziony martwy. Mógł zostać zastrzelony
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Zgłoszenie o martwym koniu policjanci otrzymali w niedzielę rano

W niedzielę na pastwisku w powiecie ząbkowickim na Dolnym Śląsku znaleziono martwego konia rasy arabskiej. Właściciel wycenił jego wartość na 440 tys. zł. Nie jest wykluczone, że koń zginął od postrzału.

Oficer prasowa ząbkowickiej policji kom. Ilona Golec powiedziała w poniedziałek, że zgłoszenie o martwym koniu policjanci otrzymali w niedzielę rano i na miejscu w jednej z miejscowości powiatu ząbkowickiego potwierdziły się te informacje.

 

ZOBACZ: Klacz za ponad milion euro. Aukcja w Janowie Podlaskim

 

- Powiatowy lekarz weterynarii stwierdził, że konieczna jest sekcja zwłok konia, by ustalić przyczynę zgonu zwierzęcia. Do tego momentu nie możemy mówić, że zwierzę zostało zastrzelone czy postrzelone, choć mogło do tego dojść, bo koń miał ranę. Czekamy na wyniki sekcji - zaznaczyła oficer.

Zabezpieczono wszystkie książki polowań

Policjanci zabezpieczyli wszystkie książki polowań, które odbywały się w w tym okresie i na tym terenie. W ramach śledztwa będą wyjaśniać, czy faktycznie mogło dojść do wypadku postrzelenia podczas polowania.

 

ZOBACZ: "Łeb stał się trofeum sadysty". Ktoś zamordował koziołka, podopiecznego inspektoratu

 

- Za wcześnie, by to przesądzać. To będzie analizowane w trakcie postępowania, gdy poznamy wyniki sekcji. Właściciel faktycznie zeznał, że ten koń rasy arabskiej był jego zdaniem warty 440 tys. zł - przekazała policjantka.

 

Sekcję zwłok przeprowadzą specjaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie