42-latek utonął w Dunajcu. Jego syna uratowały kajakarki

Polska
42-latek utonął w Dunajcu. Jego syna uratowały kajakarki
Pexels/ zdj. ilustracyjne
Według informacji przekazanych w poniedziałek przez policję, rodzina z powiatu brzeskiego wypoczywała nad Dunajcem w miejscowości Melsztyn (powiat tarnowski)

W niedzielne popołudnie nurt rzeki Dunajec (Małopolskie) porwał 42-letniego mężczyznę i jego 14-letniego syna. Chłopca uratowały przepływające tamtędy kajakarki, ojcu jednak nie udało się pomóc. To drugie w tym sezonie utonięcie w Dunajcu. Tydzień temu w rzece zginął 24-latek.

Według informacji przekazanych w poniedziałek przez policję, rodzina z powiatu brzeskiego wypoczywała nad Dunajcem w miejscowości Melsztyn (powiat tarnowski). Ok. godz. 16 ojciec z 14-letnim synem weszli do wody, kierując się w stronę środka koryta rzeki. W pewnym momencie stracili grunt pod nogami i zostali porwani przez nurt.

 

ZOBACZ: Śmierć na kajakach. Małżeństwo wpadło do wody

 

Widząc, co się dzieje, przepływające tamtędy kajakarki ruszyły z pomocą, podpłynęły do chłopca, pomogły mu wydostać się z wody i bezpiecznie przetransportowały go do brzegu. Na ratunek 42-latkowi ruszył inny kajakarz, ale pomimo starań nie udało mu się odnaleźć znajdującego się już pod wodą mężczyzny.

Kolejna śmierć...

Tymczasem – jak opisuje policja – powiadomione o wypadku służby rozpoczęły działania ratunkowe. Brali w nich udział strażacy z PSP w Tarnowie, strażacy ochotnicy z Zakliczyna i Gwoźdźca, policjanci z komisariatu w Wojniczu oraz służby medyczne. Ok. godz. 17 przeszukujący dno rzeki nurek odnalazł mężczyznę. Reanimacja nie przywróciła jego funkcji życiowych.

 

ZOBACZ: Rzucił się na ratunek tonącym, sam zginął. Tragedia podczas spływu kajakowego

 

Brzeska prokuratura rejonowa prowadzi śledztwo w sprawie. Było to drugie w tym sezonie utonięcie w Dunajcu. Tydzień temu w rzece zginął 24-latek. Policja zaapelowała w poniedziałek o korzystanie wyłącznie z bezpiecznych i sprawdzonych miejsc wypoczynku oraz o zachowanie daleko posuniętej ostrożności podczas rekreacji nad wodą. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie