Warszawa: marsz przeciwników noszenia maseczek. "Pandemia? To ściema"

Polska
Warszawa: marsz przeciwników noszenia maseczek. "Pandemia? To ściema"
Polsat News
Warszawa: marsz przeciwników noszenia maseczek

W niedzielę odbył się w stolicy protest przeciwko noszeniu maseczek oraz ograniczeniom związanym z pandemią koronawirusa. Uczestnicy mieli transparenty z napisami m.in. "Stop dyktaturze maseczek", "Zakończyć pandemię", "Zdrada plus". Demonstrujący przeszli z placu Zamkowego pod Sejm.

Celem protestu-marszu, jak tłumaczyli uczestnicy niedzielnego zgromadzenia z ustawionej w pobliżu Sejmu sceny, była obrona wolności i niezbywalnych praw Polaków.

 

"Dość tych kłamstw i manipulacji. Dość zamordyzmu, reżimu i dyktatury" - przekazali organizatorzy w opisie wydarzenia, odnosząc się do restrykcji i zasad wprowadzonych przez władze w ramach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koranawirusa. Jak podkreślali wszystkie wprowadzone w ramach walki z koronawirusem ograniczenia są niezgodne z prawem, łamią konstytucję i "odbierają wolność".

 

ZOBACZ: Cokolwiek na twarzy jest lepsze niż nic? Nie w przypadku maseczek w czasie pandemii

 

- Powiedzmy STOP cenzurze korporacyjnych mediów i medycznej dyktaturze WHO, organów Uni Europejskiej i międzynarodowych korporacji - nawoływali. Trzymali transparenty m.in. z wizerunkiem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i podpisem: "Czy te oczy mogą kłamać" i skandowali: "Rząd pod sąd"; "Koronaściema".

 

Część z kilkuset zgromadzonych przed Sejmem protestujących miała koszulki z napisami: "Koronuj Jezusa, nie wirusa", "Koronawirus to globalne oszustwo TVP", "Pandemia? To ściemia".

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie