Papież apeluje o odrzucenie przemocy na Białorusi. "Śledzę z uwagą sytuację"

Świat
Papież apeluje o odrzucenie przemocy na Białorusi. "Śledzę z uwagą sytuację"
PAP/EPA/ANSA/CLAUDIO PERI
Papież Franciszek

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o dialog i odrzucenie przemocy na Białorusi. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie mówił, że śledzi sytuację po wyborach w tym kraju. Na placu Świętego Piotra powiewały białoruskie flagi.

Zwracając się do wiernych po odmówieniu południowej modlitwy, papież powiedział: "Moją myśl kieruję ku drogiej Białorusi. Śledzę z uwagą sytuację powyborczą w tym kraju i apeluję o dialog, o odrzucenie przemocy i poszanowanie sprawiedliwości oraz prawa".

 

Pod opiekę Królowej Pokoju

 

- Zawierzam wszystkich Białorusinów opiece Matki Bożej, Królowej Pokoju - dodał Franciszek.

 

ZOBACZ: O czym marzą Białorusini?

 

Papież zapewnił też, że modli się za Liban, gdzie 4 sierpnia doszło do katastrofalnych eksplozji w Bejrucie, a także za "inne dramatyczne sytuacje na świecie, które wywołują cierpienie ludzi".

 

Papież o epidemii

 

Nawiązał następnie do trwających wakacji w dobie pandemii.

 

- Są to dni wakacji. Niech będą one czasem wzmocnienia ciała, ale także ducha dzięki chwilom poświęconym modlitwie, ciszy i kojącemu kontaktowi z pięknym natury, darem Boga- mówił.

 

ZOBACZ: Prawie 600 nowych przypadków koronawirusa. Nie żyją kolejne osoby

 

Franciszek wezwał następnie: "Niech to nie sprawi jednak, byśmy zapomnieli o problemach, jakie są z powodu Covid-19. Tyle rodzin nie ma pracy, bo ją straciły i nie mają co jeść. Niech naszemu letniemu wypoczynkowi towarzyszy miłosierdzie i bliskość z tymi rodzinami".

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie