Przyjaciele i politycy żegnają Henryka Wujca

Polska
Przyjaciele i politycy żegnają Henryka Wujca
Unia Demokratyczna
Henryk Wujec miał 79 lat

"Wspaniały przyjaciel, przedobry człowiek, szlachetny i uczciwy do bólu", "skromny i życzliwy", "wybitny opozycjonista wierny swoim ideałom" - tak przyjaciele i politycy wspominają Henryka Wujca, który zmarł w sobotę nad ranem w wieku 79 lat.

Henryk Wujec to były działacz opozycji demokratycznej, członek KOR, działacz "Solidarności", więzień polityczny, po 1989 roku wieloletni poseł i doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

"Henryka Wujca zapamiętam z walki o prawa pracowników Ursusa i działalności w KOR. Stał po stronie zwykłych ludzi, obywateli, robotników, którzy w starciu z machiną totalitarnego państwa byli często bezradni. Niech spoczywa w pokoju" - napisał premier Mateusz Morawiecki.

 

 

"Zmarł Henryk Wujec, wielka postać polskiej opozycji demokratycznej, patriota, dobry człowiek. Cześć Jego pamięci!" - napisał wicepremier Piotr Gliński.

"Henryk Wujec - czyste serce. Cichy bohater naszych czasów" - napisał były premier Donald Tusk.

 

"Zmarł Henio Wujec. Wspaniały przyjaciel, przedobry człowiek, szlachetny i uczciwy do bólu. Społecznik z powołania i przyjaciel organizacji pozarządowych. Niewielu pamięta, że był z wykształcenia fizykiem. Pełnił wiele funkcji politycznych i społecznych. Odpoczywaj w pokoju, Heniu" - przekazała europosłanka Janina Ochojska.

"Zmarł Henryk Wujec, legenda opozycji demokratycznej, współtwórca pokojowych przemian w naszej Ojczyźnie. Zawsze oddany Polsce państwowiec. Jego mądrego głosu będzie bardzo brakować. Spoczywaj w pokoju" - wspomina lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

 

"Jedna z legend Solidarności, były poseł, członek Rady Społecznej przy RPO, przyjaciel i sojusznik trzeciego sektora, ale przede wszystkim skromny i życzliwy człowiek" - napisała europosłanka Sylwia Spurek.

 

 

"Odszedł wspaniały człowiek, wyjątkowy" - napisała senator KO Barbara Zdrojewska.

 

 

"Był wyjątkowo skromny, otwarty i dobry. Będzie nam go bardzo brakowało w tych trudnych czasach. Demokratyczna Polska o nim nie zapomni" - w tych słowach Wujca żegna Lena Kolarska-Bobińska była minister nauki.

 

 

"Brakuje słów by wyrazić żal. Będzie nam Cię brakowało" - napisał lider Nowoczesnej Adam Szłapka.

pgo/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie