Burze z gradem nad Polską. Ostrzeżenia dla pięciu województw

Polska
Burze z gradem nad Polską. Ostrzeżenia dla pięciu województw
Polsat News
Ostrzeżenia przed burzami z gradem dla pięciu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę rano ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami dla woj. dolnośląskiego i opolskiego, a także dla południowych powiatów woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Jak przekazał IMGW, w tych rejonach Polski w sobotę mogą wystąpić burze z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Podczas nich wiatr może wiać w porywach do 65 km/h. Miejscami może padać grad.

 

ZOBACZ: Pogoda na sobotę, 15 sierpnia. Miejscami mocno się ochłodzi. Gdzie może zagrzmieć?

 

Po południu IMGW informowało, że w powiatach bieszczadzkim, leskim i sanockim w woj. podkarpackim, stopień zagrożenia podniesiono ze stopnia pierwszego na drugi. W tych powiatach "w czasie burz mogą wystąpić opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h".

 

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą być bardziej zintensyfikowane. IMGW zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić komunikaty pogodowe.

 

WIDEO: prognoza pogody na sobotę, 15 sierpnia

 

bas/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie