Rozbili obozowisko na plaży. Chcieli zakazić koronawirusem lokalną społeczność

Świat
Rozbili obozowisko na plaży. Chcieli zakazić koronawirusem lokalną społeczność
piqsels/zdjęcie ilustracyjne
Uczestnicy obozowiska na Teneryfie chcieli zarazić koronawirusem lokalną społeczność

Uczestnicy obozowiska, które w niedzielę zostało zlikwidowane na jednej z plaż na hiszpańskiej Teneryfie, chcieli zarazić koronawirusem lokalną społeczność - wynika z ustaleń żandarmerii i kanaryjskiej policji.

Z informacji służb, które opublikował madrycki dziennik “Publico” wynika, że wśród 62 osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy podczas likwidacji obozowiska, były osoby chore na Covid-19.

 

ZOBACZ: Koronawirus w zakładzie opiekuńczym. Placówka szuka wolontariuszy

 

Gazeta powołując się na policyjne dochodzenie wskazuje, że większość uczestników obozowiska w gminie La Orotava stanowiły osoby poniżej 30. roku życia. Nie miały one ani masek ochronnych, ani nie zachowywały dystansu społecznego.

 

Nie było na to zgody władz

 

Rozbite w sobotę na plaży Los Patos na Teneryfie obozowisko zostało postawione nie tylko bez pozwolenia lokalnych władz, ale również w miejscu, w którym występuje wysokie ryzyko osunięcia się skał.

 

W Hiszpanii od początku sierpnia nasila się epidemia SARS-CoV-2, a dziennie przypadki zakażeń przekraczają liczbę 2500. W poniedziałek wieczorem resort zdrowia ogłosił, że tylko od piątku w kraju zmarło 73 pacjentów zakażonych koronawirusem, a także przybyło 8616 przypadków infekcji. 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie