Ma osiem lat i wielkie serce dla zwierząt. Zorganizowała akcję na rzecz schroniska

Polska
Ma osiem lat i wielkie serce dla zwierząt. Zorganizowała akcję na rzecz schroniska
Radio Wrocław
8-latka zebrane pieniądze przekaże schronisku

8-letnia Marta zorganizowała weekendową akcję sprzedaży lemoniady w parku Grabiszyńskim we Wrocławiu na rzecz podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt. Dziewczynce udało się zebrać ponad tysiąc złotych.

- Córka to wymyśliła, nie było tutaj żadnej dodatkowej inicjatywy z naszej strony - przyznał ojciec 8-letniej Marty w rozmowie z Radiem Wrocław. - Kroję cytryny, a tata wkłada je do takiej wyciskarki - tłumaczyła dziewczynka opowiadając o akcji.  

 

- Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, to cudowna akcja. A przy okazji edukacja też dla mojego dziecka - podkreśliła jedna z kobiet, która wspierała pomysł małej wrocławianki, kupując lemoniadę.

 

ZOBACZ: W łazience znalazła pytona. Schronisko szuka dla niego opiekuna

 

Dumy z córki nie krył również ojciec Marty. W rozmowie z wrocławską stacją przyznał, że cieszy się z tego, jak 8-latka pomaga zwierzakom. Jak się okazało, to nie pierwszy raz, kiedy Marta wspiera podopiecznych schroniska. Dziewczynka w swoje urodziny od kolegów i koleżanek zebrała karmę dla zwierząt, którą później w towarzystwie taty dostarczyła do jednej z placówek, prowadzącej opiekę nad czworonogami.

 

Łącznie podczas weekendowej akcji małej wolontariuszce udało się zebrać prawie 1,1 tys. zł. Jak zapowiedziała 8-latka, pieniądze ze sprzedaży lemoniady mają trafić do schroniska dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu.

 

ms/pgo/ radiowroclaw.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie