Koronawirus na koloni. Dzieci w kwarantannie

Polska
Koronawirus na koloni. Dzieci w kwarantannie
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Zakażenie koronawirusem wykryto wśród uczestników kolonii

Wśród personelu kolonii, która odbywała się w powiecie olsztyńskim, służby sanitarne potwierdziły trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Kolonia została rozwiązana, a dzieci przebywają w kwarantannie. Zakażenie potwierdzono także u sprzedawczyni i osób wypoczywających na Mierzi Wiślanej.

We wtorek w woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono 34 przypadki zakażenia (resort zdrowia podał, że 32 ale 2 kolejne potwierdzono już po złożeniu raportu do resortu). Zanotowano także kolejny, trzeci w regionie, zgon.

 

ZOBACZ: W Rosji zarejestrowano szczepionkę na koronawirusa. Preparat przyjęła córka Putina

 

- Zmarła osoba to mieszkanka powiatu piskiego. Miała ponad 80 lat, w ocenie lekarzy powodem jej śmierci był COVID-19 - poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Dodał, że zmarła była hospitalizowana przed dwie doby w szpitalu w Elblągu, skąd trafiła ze szpitala w Piszu.

 

Kolejne przypadki

 

Dzisko podał, że wśród zakażeń odnotowanych we wtorek są osoby, które bawiły się na weselach w Bartoszycach i Działdowie oraz sklepowa z dużego sklepu w powiecie działdowskim. "Obawiam się, że w najbliższym czasie możemy notować zakażenia sklepowe" - przyznał Dzisko.

 

ZOBACZ: Matura w czasach pandemii. Podano wyniki

 

Przypadki zakażenia odnotowano u mieszkańców Elbląga, którzy w ostatnim czasie wypoczywali na Mierzi Wiślanej i wszystko na to wskazuje, że to tam się zakazili.

 

Zakażenie koronawirusem wykryto także w ostatnich dniach wśród uczestników kolonii w powiecie olsztyńskim. "Najpierw okazało się, że matka jednego z kolonistów jest zakażona, następnie testy wykazały, że trzy osoby z kadry opiekuńczo-wychowawczej także są zakażone. Kolonia została przez nas rozwiązana, a dzieci zostały skierowane na kwarantannę" - powiedział Dzisko i przyznał, że na kolonii wypoczywały dzieci z Warszawy i to w statystykach zachorowań woj. mazowieckiego są umieszczone te osoby.

 

ZOBACZ: Rozbili obozowisko na plaży. Chcieli zakazić koronawirusem lokalną społeczność

 

W woj. warmińsko-mazurskim od kilku dni notowane są rekordy potwierdzonych zakażeń, wtorkowa liczba - 34 osoby - to najwyższa odnotowana w regionie od początku pandemii koronawirusa. Od początku pandemii w regionie zanotowano 528 zakażeń i trzy zgony.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie