Tragedia na Mazurach. 40-latek utonął na niestrzeżonej plaży

Polska
Tragedia na Mazurach. 40-latek utonął na niestrzeżonej plaży
commons.wikimedia/Krzysztof Rakowski/CC BY-SA 3.0
Seria wypadków nad mazurskimi jeziorami

We wtorek w jeziorze Tałty w Mikołajkach utonął 40-letni mężczyzna, który kąpał się na niestrzeżonej plaży przy jednym z hoteli. Na jeziorze Bełdany inny mężczyzna wskoczył "na główkę" na płytką wodę, a 5-latek rozbił dotkliwie głowę - poinformowało Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Dyżurny MOPR Dariusz Luma poinformował, że we wtorek doszło na mazurskich jeziorach do tragedii i przykrych sytuacji.

 

ZOBACZ: Rozbili obozowisko na plaży. Chcieli zakazić koronawirusem lokalną społeczność

 

- Na jeziorze Tałty w Mikołajkach utonął 40-letni mężczyzna, świadkowie mówili, że po prostu poszedł popływać - powiedział Luma. Dodał, że świadkowie szybko zaalarmowali ratowników, mężczyznę odnaleziono ok. 30 metrów od brzegu na 6 metrach głębokości.

 

Do płytkiej wody "na główkę"

 

Miejsce, w którym doszło do tragedii jest zwyczajowym kąpieliskiem przy jednym z dużych hoteli. - Nie jest to miejsce strzeżone przez ratownika, taka plaża jest nad jeziorem Mikołajskim, około 15 minut pieszo od tego miejsca - powiedział Luma. Zaapelował, by do kąpieli wybierać miejsca strzeżone przez profesjonalnych ratowników, którzy w razie niebezpieczeństwa są w stanie szybko i umiejętnie udzielić pomocy.

 

Ratownicy MOPR interweniowali we wtorek także w jednej z miejscowości nad Bełdanami, gdzie mężczyzna skoczył na główkę do płytkiej wody. - Na szczęście skończyło się na zadrapaniach i na strachu - powiedział Luma.

 

Obecnie karetka wodna udziela pomocy 5-letniemu dziecku, które przewróciło się na bindudze i dotkliwie rozbiło głowę. - Naprawdę żywiołowych dzieci nie wolno opiekunom spuszczać z oczu - powiedział Luma.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie