"Próba zrobienia bohatera z bandyty". Posłanka PiS o protestach w stolicy

Polska
"Próba zrobienia bohatera z bandyty". Posłanka PiS o protestach w stolicy
Polsat News
Goście programu "Śniadanie w Polsat News" dyskutowali na temat aresztowań w stolicy i kolejnych rekordów zakażeń

- Policja stara się przypodobać każdej, aktualnej władzy. Obrazki z zatrzymań przypominają zatrzymanie George'a Floyda - oceniła w "Śniadaniu w Polsat News" Anna Maria Żukowska (Lewica). Zdaniem posłanki PiS Mirosławy Stachowiak-Różeckiej protesty w stolicy to "próba zrobienia bohatera z bandyty".

- Często w Polsce osoby zatrzymane tymczasowo są przetrzymywane w areszcie. W tym przypadku zostało to wykorzystane nad wyrost i stało się przyczyną protestów - zwrócił uwagę Jakub Kulesza (Konfederacja) odnosząc się do ostatnich wydarzeń w stolicy.

 

Wszyscy zatrzymani opuścili komendy. 48 osób z zarzutami po proteście poparcia dla "Margot".

 

- Mamy do czynienia z bandyterką uliczną. W tym zakresie jest utrwalone orzecznictwo. Wszystkie sądy, gdy ktoś nożem przecina opony, bije kierowcę, stosują tymczasowe aresztowanie. Później mieliśmy do czynienia z próbą odwrócenia kota ogonem. To nie "pokojowy sitting" jak mówi posłanka Lewicy. Widać jak te osoby skakały po samochodach. Policja zachowuje się bardzo łagodnie w porównaniu z policją francuską, która by sobie na to nie pozwoliła. Nie wspominając już o USA, gdzie te standardy są inne - mówił w Polsat News minister środowiska Michał Woś (Solidarna Polska). 

 

ZOBACZ: Przypadkowość, pobicia i brutalność. RPO ujawnił relacje zatrzymanych na Krakowskim Przedmieściu

 

- Tęczowa flaga nie jest żadnym immunitetem - podkreślił. - Czy pan widział zdjęcie, kiedy osoba jest duszona przez policjanta? To pokazuje brak wyszkolenia - odparła posłanka Lewicy. 

 

Wideo: goście "Śniadania w Polsat News" dyskutowali na temat zatrzymań w stolicy

  

"Krzykliwa, dobrze zorganizowana mniejszość"

 

Zdaniem Stanisława Tyszki (Koalicja Polska-PSL) mamy do czynienia z "kontynuacją wojny ideologicznej, którą prowadzi krzykliwa, dobrze zorganizowana mniejszość". - Ten spór jest na rękę partii rządzącej. Można mieć wątpliwości co do zastosowania aresztu tymczasowego, ale tę decyzję podjął niezawisły sąd, a policja ją wykonywała. Dziwie się koleżankom i kolegom PO i Lewicy, że z chuligana robią bohatera - mówił wicemarszałek Sejmu w "Śniadaniu w Polsat News".

 

ZOBACZ: Manifestacje poparcia dla społeczności LGBT

 

- Po stronie partii władzy jest plan, by zapisać opozycję do ruchu poparcia LGBT. W dobie wielkiego kryzysu gospodarczego, zdrowotnego mówimy o LGBT. To temat zastępczy - dodał Tyszka. 

 

"Oni krzyczą o wolność"

 

- Dzisiaj część młodych ludzi czuje, że żyje w państwie represyjnym. Państwo używa aparatu do tłumienia zgromadzeń i oczekuje pełnego podporządkowania. To nie jest temat zastępczy - mówiła Barbara Nowacka. - Oni krzyczą o wolność - dodała. 

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie