Kierowca ciężarówki nie zauważył, że pchał kilkaset metrów inne auto

Polska
Kierowca ciężarówki nie zauważył, że pchał kilkaset metrów inne auto
pxfuel
Okoliczności zdarzenia nadal są badane przez funkcjonariuszy (zdjęcie ilutracyjne)

Policjanci z Opola ustalili tożsamość kierowcy ciężarówki, który na obwodnicy Opola wjechał w stojące przed nim auto osobowe, a następnie pchał je przez kilkaset metrów. Jak informuje biuro prasowe KW Policji w Opolu, sprawca twierdzi, że nie zauważył zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na obwodnicy Opola. Według ustaleń policji, na skrzyżowaniu prowadzący ciężarowką 56-letni mężczyzna najechał na tył jadącego przed nim audi, które następnie pchał przez kilkaset metrów.

 

ZOBACZ: Śląsk: ponad 30 imigrantów znalezionych w ciężarówce. Wśród nich kobiety i dzieci

 

Kierującemu audi udało się zjechać na pobocze. Ciężarówka odjechała z miejsca zdarzenia nie zatrzymując się przy poszkodowanym, którego przewieziono do szpitala.

 

Chce naprawić szkodę

 

Na podstawie śladów z miejsca zdarzenia, zeznań świadków i zapisów monitoringu policjanci z Opola rozpoczęli poszukiwania kierowcy samochodu ciężarowego. Jak ustalono, jest nim 56-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego.

 

ZOBACZ: Pożar policyjnego radiowozu. Samochód został podpalony

 

Przesłuchany w charakterze świadka zapewniał, że prowadząc 40-tonowy zestaw nie zauważył całego zdarzenia, wyraził skruchę i zadeklarował chęć naprawienia szkody. Jak informuje opolska policja, okoliczności zdarzenia nadal są badane przez funkcjonariuszy.

sgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie