"Wakacje będą krótkie". Są plany kongresu PiS

Polska
"Wakacje będą krótkie". Są plany kongresu PiS
PAP/Mateusz Marek
Wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w Jachrance

Prawdopodobnie 7-8 listopada odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości - poinformował w rozmowie z dziennikarzami po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Jachrance szef klubu, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński podsumował kampanię wyborczą, dziękował za udział w tej kampanii posłom, ministrom, działaczom i strukturom. Ale także powiedział, co wszyscy przyjęli z entuzjazmem, że wakacje będą krótkie i po wakacjach ruszamy z nową energią do działań, które są przed nami. O szczegółach powiemy, kiedy się spotkamy po wakacjach - zapowiedział Terlecki.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda w PN: będą zmiany kadrowe w Kancelarii Prezydenta

 

- Dziś nie było dyskusji, dyskusja będzie na spotkaniu wyjazdowym przed kongresem - dodał szef klubu PiS. Poinformował też, że kongres PiS ma się odbyć 7-8 listopada.

 

Rekonstrukcja rządu

 

Pytany o rekonstrukcję rządu szef klubu PiS zaznaczył, że zmiany muszą być zatwierdzone najpierw przez komitet polityczny partii.

 

Dopytywany o zmiany, do których może dojść jesienią w ugrupowaniu, odparł, że chodzi o "pewne przeorganizowanie partii". "Te zmiany musi zatwierdzić kongres, na kongresie je przedstawimy, zmiany będą dotyczyły funkcjonowania naszych struktur" - dodał Terlecki.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie