Andrzej Duda w PN: będą zmiany kadrowe w Kancelarii Prezydenta

Polska
Andrzej Duda w PN: będą zmiany kadrowe w Kancelarii Prezydenta
Polsat News
"Prowadzę w tej chwili rozmowy przede wszystkim z moimi ministrami"

Będą zmiany kadrowe w Kancelarii Prezydenta, ale nie będzie rewolucji personalnej - poinformował prezydent Andrzej Duda w programie "Gość Wydarzeń". Zdradził też, czy Krzysztof Szczerski zostanie w Kancelarii Prezydenta.

Duda pytany był przez Bogdana Rymanowskiego o ewentualne zmiany kadrowe w Kancelarii Prezydenta w nowej kadencji.  - Będą zmiany kadrowe, ale nie będzie rewolucji personalnej. Będą zmiany kadrowe wynikające z różnych sytuacji, także z dalszych planów życiowych moich kolegów i koleżanek - odpowiedział.

 

ZOBACZ: "Pokazał, że państwo polskie jest ważniejsze niż różnice w poglądach". Duda o Kwaśniewskim

 

- Prowadzę w tej chwili rozmowy przede wszystkim z moimi ministrami - dodał prezydent.

 

"Pewne zmiany w Kancelarii będą"

 

Zauważył, że to sprawnie działanie Kancelarii odpowiedzialne jest za sukces w wyborach: "Wygrałem te wybory m.in. też dlatego, że Kancelaria Prezydenta działała dobrze. Andrzej Duda uważa, że elementem oceny jego prezydentury było także to, jak funkcjonowało jego zaplecze".

 

ZOBACZ: Zaprzysiężenie prezydenta. Gratulacje od premiera

 

- W związku z tym ludzie, którzy na tym zapleczu byli przez ostatnie lata, przede wszystkim zasługują na moje podziękowania i otrzymują je - powiedział Duda w "Gościu Wydarzeń". - Staram się być wobec nich fair. Ci, którzy będą chcieli realizować inne, dalsze swoje życiowe plany, z pewnością otrzymają moje wsparcie. Pewne zmiany w Kancelarii będą - poinformował widzów Duda.

 

Bogdan Rymanowski zapytał także o to, czy szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski pozostanie w Kancelarii - Tak, z tego co się orientuję, minister Szczerski na razie chce pozostać tutaj w kancelarii - przyznał.

 

Wideo: Andrzej Duda w "Gościu Wydarzeń"

  

Podziękowania dla gości

 

Prezydent dopytywany przez Bogdana Rymanowskiego, czy stresował się przed dzisiejszymi uroczystościami odparł: "nie wiem, czy nie stresowałem się dzisiaj bardziej, niż pięć lat temu".

 

- Przede wszystkim bardzo serdecznie dziękuje posłom i gościom, którzy przyszli. Dziękuję ogromnie panu prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, pokazał klasę - mówił pytany o nieobecność na zaprzysiężeniu niektórych zaproszonych polityków.

sgo/pgo/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie