Uszkodził kręgosłup podczas skoku do wody. Uratował go kilkuletni syn

Świat
Uszkodził kręgosłup podczas skoku do wody. Uratował go kilkuletni syn
piqsels/ zdjęcie ilustracyjne
Wyciągnął z wody ojca po tym, jak mężczyzna uszkodził kręgosłup podczas skoku

Asaih Williams, dziewięcioletni chłopiec z Florydy, wyciągnął z wody ojca po tym, jak mężczyzna uszkodził kręgosłup podczas skoku do wody w cieśninie Santa Rosa - poinformowała w czwartek agencja AP.

Pięcioosobowa rodzina była w sobotę na plaży na północy Florydy. Tuż po zachodzie słońca chłopiec przekonał tatę - Josha - do ostatniego skoku do wody. Okazała się ona płytsza, niż się spodziewali.

 

ZOBACZ: Polak zginął, ratując troje dzieci przed utonięciem. Holendrzy zebrali pieniądze dla jego rodziny

 

Ojciec chłopca wynurzył się z wody na brzuchu i nie mógł się odwrócić. Asaih przekręcił go na plecy i powoli ciągnął go w kierunku brzegu, do momentu, gdy w pobliżu zjawili się inni ludzie, by mu pomóc.

 

"Pamiętam tylko, że powiedział, że skręcił sobie kark i powiedział, że się boi" - relacjonował Asaih w rozmowie z "Pensacola News Journal".

 

Matka była na brzegu

 

Audrey Williams, matka dziewięciolatka, była na brzegu z pozostałymi dziećmi. "Asaih zobaczył, że tatuś nie wynurzył się tak szybko, jak powinien, i wiedział, że coś jest nie tak" - powiedziała Audrey.

 

Chłopiec nie przeszedł wcześniej żadnego szkolenia pływackiego ani ratowniczego.

 

Josh Williams został przewieziony do szpitala i w poniedziałek przeszedł operację. Jak poinformowały lokalne media, mężczyzna nie będzie potrzebował wózka inwalidzkiego, a obrażenia nie będą miały wpływu na jego dalsze życie. Nie odzyskał jeszcze czucia w rękach i nogach. 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie