Tęczowe flagi na zaprzysiężeniu prezydenta. "Polska jest dla wszystkich"

Polska
Tęczowe flagi na zaprzysiężeniu prezydenta. "Polska jest dla wszystkich"
PAP/Radek Pietruszka
Inauguracja II kadencji Prezydenta RP. Posłowie opozycji podczas uroczystości zaprzysiężenia Prezydenta RP przed Zgromadzeniem Narodowym

"Będziemy na zaprzysiężeniu prezydenta. Będziemy z tęczą i z przypomnieniem, że ludzie to ludzie. Równość to równość. Miłość to miłość" - napisała w czwartek w mediach społecznościowych posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Do wpisu załączyła zdjęcia parlamentarzystek Lewicy trzymających tęczową flagę. Politycy tej formacji biorą udział w Zgromadzeniu Narodowym w tęczowych maseczkach.

Andrzej Duda złożył w czwartek przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpoczął drugą, pięcioletnią kadencję prezydencką.

 

Większość posłów i senatorów klubu Lewicy - ok. 40 osób - bierze udział w ZN.

 

ZOBACZ: Kaczyński: nie ma obowiązku, aby przychodzić na zaprzysiężenie prezydenta

 

Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk udostępniła w mediach społecznościowych zdjęcia parlamentarzystek Lewicy przed czwartkowym zaprzysiężeniem.

 

"My, posłanki Lewicy jesteśmy pod Sejmem. Będziemy na zaprzysiężeniu. Będziemy z tęczą i z przypomnieniem, że ludzie to ludzie. Równość to równość. Miłość to miłość. I jeszcze - że Polska jest dla wszystkich. Ktokolwiek byłby jej prezydentem" - napisała. Swój wpis opatrzyła hasztagiem #TęczaNieObraża.

"Posłanki Lewicy będą na #zaprzysiezenie wraz z tęczą, która jest symbolem godności, równości i miłości. Bo Polska jest dla wszystkich" - napisała z kolei Wanda Nowicka.

Posłowie Lewicy biorą udział w Zgromadzeniu Narodowym w tęczowych maseczkach i z egzemplarzami Konstytucji RP.

 

Prezydent Andrzej Duda o godz. 19:20 porozmawia z Bogdanem Rymanowskim w programie "Gość Wydarzeń". Transmisja w Polsacie, Polsat News i na polsatnews.pl.

zdr/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie