Nowe zasady na weselach: obowiązkowe maseczki i bez seniorów. Zapowiedzi resortu

Polska
Nowe zasady na weselach: obowiązkowe maseczki i bez seniorów. Zapowiedzi resortu
Pixabay/Pexels
Resort zapowiada, że na weselach będzie "bezpiecznie" i "komfortowo"

W maseczkach i bez seniorów. Tak wkrótce mają wyglądać wesela po tym, jak rząd wprowadzi nowe "epidemiczne" zasady. Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiedziała, że wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej "niezwłocznie". Możliwe jest również zmniejszenie limitu liczby zaproszonych gości.

- Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów – zapowiedziała wiceminister rozwoju Olga Semieniuk, o czym informuje czwartkowa "Rzeczpospolita".

 

Na weselach "bezpiecznie i komfortowo", ale bez seniorów

 

Jak pisze "Rz", wiceminister Semeniuk deklaruje, że wesela mają być bezpieczne i komfortowe. Zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

 

ZOBACZ: 255 osób w kwarantannie. Efekt wesela

 

- Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo – mówiła minister.

 

Komfort najstarszych uczestników wesel przegra jednak z bezpieczeństwem. "Seniorzy, którzy są zaliczani do osób najbardziej narażonych na śmiertelne powikłania koronawirusa, będą najprawdopodobniej musieli zostać w domu" - poinformowała "Rz".

 

Możliwe zmniejszenie limitu liczby uczestników

 

Według dziennika, w wytycznych opracowanych przez ministrów i GIS może się znaleźć nakaz noszenia na weselach maseczek i ograniczenia przyjęć weselnych. Wiceminister Semeniuk dodała, że rozważane jest także ograniczenie liczby uczestników.

 

ZOBACZ: Kolejny rekord zakażeń. Możliwe zmiany w restauracjach, sklepach i na weselach

 

Semeniuk przekazała, że sporządzając wytyczne, uwzględniono postulaty branży weselnej. - Dałam przedsiębiorcom dzień na ich przedstawienie. Teraz te propozycje są przedmiotem analizy technicznej i merytorycznej – powiedziała.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie