Duża domówka? Burmistrz zapowiada, że będzie odcinał wodę i prąd

Świat
Duża domówka? Burmistrz zapowiada, że będzie odcinał wodę i prąd
piqsels
Burmistrz: tłumna domówka w Los Angeles grozi odcięciem prądu

Burmistrz Los Angeles Eric Garcetti ogłosił, że od piątku władze miejskie będą mogły odcinać wodę i prąd w mieszkaniach, w których odbywają się tłumne imprezy. Niektóre mieszkania stały się "w zasadzie klubami nocnymi" - ocenił szef władz miejskich.

Decyzja spowodowana jest sytuacją epidemiczną w Los Angeles; w hrabstwie z tym miastem wykryto najwięcej przypadków zakażeń SARS-CoV-2 ze wszystkich w USA. Prawie 60 proc. nowych infekcji przypada tu na osoby w wieku od 18 do 49 lat.

 

ZOBACZ: Szczepionka na koronawirusa na początku listopada? Zapowiedź Trumpa

 

Tłumne zgromadzenia w Los Angeles naruszają przepisy dotyczące zdrowia publicznego. Władze miejskie - zgodnie z oświadczeniem burmistrza - od piątku wieczorem mogą więc odcinać prąd i wodę w mieszkaniach, gdzie odbywają się "koronawirusowe domówki". To często pustostany lub krótkotrwałe wynajmy.

 

Władze mają nawet prowadzić śledztwa

 

Jeśli policja Los Angeles odnotuje kilkukrotne naruszenie przepisów, to odpowiedni departament władz miejskich odetnie prąd i wodę w ciągu 48 godzin - poinformował na konferencji prasowej Garcetti.

 

ZOBACZ: Ceny szczepionek na COVID-19 w USA. Dawka nawet za 40 dolarów

 

O imprezach w domach, bez zachowywania dystansu między ich uczestnikami, donosił wcześniej "Los Angeles Times". W sprawie niektórych incydentów władze mają nawet prowadzić śledztwa.

 

W USA zdarzyło się już, że w trakcie epidemii Covid-19 władze odcięły wodę i prąd - przypomina portal radia NPR. Spotkało to właściciela siłowni w Oxfordzie w stanie Massachusetts. Wcześniej konsekwentnie sprzeciwiał się on nakazowi zamknięcia swojego biznesu. 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie